RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rekordowa liczba nowych zakażeń w USA. Ekspert: na tle innych krajów nie wypadamy dobrze

Specjaliści uważają, że w kilku stanach epidemia wymknęła się spod kontroli (fot. Reuters/Maranie Staab)

Stany Zjednoczone odnotowały w sobotę 66 528 nowych przypadków Covid-19 w ciągu 24 godzin. To nowy rekord w tym najciężej dotkniętym pandemią kraju świata – wynika z bilansu Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Eksperci uważają, że w kilku stanach epidemia wymknęła się spod kontroli.

Kolejny dobowy rekord wykrytych zakażeń w USA

Ponad 65,5 tys. przypadków koronawirusa wykryto w ciągu ostatnich 24 godzin w Stanach Zjednoczonych - wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Łączna liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa od początku pandemii wyniosła w sobotę 3 242 073. Liczba zgonów wzrosła do 134 729, o 760 więcej niż w piątek.

Dobowa liczba nowych wykrytych zakażeń przekroczyła 60 000 już piąty dzień z rzędu. Eksperci obawiają się, że w nadchodzących dniach przyczyni się to do gwałtownego wzrostu w dziennych bilansach zgonów. Uważają, że w Stanach Zjednoczonych, epidemia wymknęła się spod kontroli w kilku stanach.

Główny specjalista ds. chorób zakaźnych w rządzie USA, Anthony Fauci, od kilku dni w wywiadach ostrzega, że sytuacja epidemiologiczna w kraju szybko się pogarsza. "Jako kraj, porównując się z innymi, nie uważam, że wypadamy dobrze" - ocenił w wywiadzie dla portalu FiveThirtyEight.

Najgorsze statystyki odnotowywane są obecnie na Florydzie, w Arizonie, Kalifornii oraz w Teksasie.

W sobotę po raz pierwszy prezydent Donald Trump nosił maskę podczas wizyty w szpitalu wojskowym w pobliżu Waszyngtonu. Do tej pory Trump niechętnie podejmował takie środki zapobiegawcze.

Według piątkowego sondażu ABC dwie trzecie Amerykanów krytycznie ocenia politykę prezydenta w kwestii pandemii. W sondażach prezydenckich urzędujący szef państwa przegrywa ze swoim kontrkandydatem przeciętnie o 9 punktów procentowych. Wybory odbędą się za cztery miesiące.

źródło:

Zobacz więcej