RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Chorwacja: więcej nowych zakażeń koronawirusem. Wracają obostrzenia

W sobotę w Chorwacji odnotowano 140 nowych infekcji (fot. Reuters/Antonio Bronic)

Noszenie masek ochronnych od przyszłego tygodnia będzie obowiązkowe w Chorwacji w większości miejsc publicznych znajdujących się w pomieszczeniach. Ma to związek ze stale rosnącą liczbą przypadków Covid-19.

Novak Djoković zakażony. „Koronatenis” w Zadarze

Pokazowy Adria Tour w chorwackim Zadarze zbiera kolejne żniwa. Po Grigorze Dimitrowie, Bornie Coriciu i kilku trenerach przygotowania fizycznego, o...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W sobotę w Chorwacji odnotowano 140 nowych infekcji. To najwyższa odnotowana dotąd liczba nowych przypadków w ciągu jednego dnia. Większość zakażonych znajduje się w Zagrzebiu i na wschodzie kraju.

Dyrekcja ochrony ludności poinformowała, że od poniedziałku maski będą obowiązkowe zarówno dla pracowników, jak i klientów w sklepach, a także dla pracowników w barach, restauracjach i innych miejscach, w których istnieje bliski kontakt z klientami.

Używanie masek podczas korzystania z transportu publicznego stało się obowiązkowe kilka tygodni temu.

Chorwacja wiosną z powodzeniem ograniczyła rozprzestrzenianie się choroby i na początku czerwca liczba nowych przypadków spadła do kilku dziennie, a nawet do zera. Jednak w ostatnich tygodniach liczba nowych przypadków ponownie wzrosła. Jak podała agencja Reutera, wiele osób obwinia za to duże zgromadzenia, takie jak śluby.

W Chorwacji odnotowano dotąd 3672 infekcje i 118 zgonów.

źródło:

Zobacz więcej