RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sebastian Jargut z nazistowskim pozdrowieniem. Kim jest prawa ręka Romana Giertycha?

Jak nie jesteś znajomym to wal się na ryj – napisał Sebastian Jargut w odpowiedzi na pytanie o zdjęcie (fot. mat. arch.)

Dwóch mężczyzn siedzi przy stole z wódką, a jeden nich hajluje. Taki obraz widzimy na zdjęciu wykonanym na imprezie sylwestrowej między 2003 a 2005 r., przesłanym nam przez czytelnika. Nazistowski gest wykonuje Sebastian Jargut. – Jak to możliwe, że Giertych reprezentuje Tuska, bryluje na tych „tolerancyjnych” politycznych salonach i w TVN jako autorytet od praworządności, a jego prawą ręką i prezesem spółek jest facet o brunatnych ciągotach? – napisał oburzony. Jargut pytany o tę fotografię, stwierdził, że „nie pamięta” okoliczności, w jakiej została wykonana. – Jak nie jesteś znajomym to wal się na ryj – dodał.

Giertych zapomniał o swoim pomyśle „listy stu pedałów”? Zamieszanie po tekście o „pedalskiej międzynarodówce” [WIDEO]

Tekst „Myśli Polskiej” pt. „Policja broniła pedałów” to „artykuł p. K. Bosaka sprzed kilkunastu lat” – pisze na Twitterze Roman Giertych i atakuje...

zobacz więcej

Mam świadomość co może mi grozić za ujawnienie tego faktu. Ukrywanie go byłoby jednak dowodem na to, że można zastraszyć dziennikarza, żeby nie ujawniał rzeczy niewygodnych dla „silnych” w środowisku warszawskiej palestry.

Gdy kilka dni temu wysłałem do Sebastiana Jarguta wiadomość SMS o treści: „Dzień dobry, czy mógłby Pan więcej powiedzieć o okolicznościach wykonania tego zdjęcia?” dostałem wyjątkowo bezczelną i agresywną odpowiedź. „Okoliczności nie pamiętam, ale po ułożeniu palców widzę że parę niedociągnięć jest - jak jesteś znajomym to się ujawnij, a jak nie to wal się na ryj” – napisał Jargut.

Jego polityczny patron od wielu lat, Roman Giertych również otrzymał w tej sprawie kilka pytań: „Jak Panu się podoba to zdjęcie Pana Jarguta? Wiedział Pan o nim wcześniej? Czym się dla Pana aktualnie Jargut oficjalnie i nieoficjalnie zajmuje? Jak się Panu podobają jego poglądy?”. Mimo, że od blisko roku kilkakrotnie odpowiadał na SMS-y w innych sprawach - tym razem zamilkł.

Uaktywnił się za to jego człowiek w mediach, Jan Piński, a konkretnie znany z publikowania fałszywych informacji albo paszkwili serwis wiesci24.pl, który Piński prowadzi. Dokładnie tego samego dnia, w którym Giertych otrzymał pytanie - na tej stronie ukazały się dwa nieprawdziwe, paszkwilanckie teksty na temat autora tego artykułu i wysłanych do Giertycha pytań, oparte o insynuacje sprzed lat.

Kim jest „Goryl Giertycha” Sebastian Jargut?

- Najwierniejszy człowiek Romana Giertycha odpowiada za finanse polskiego Libertasu. Pełnomocnikiem finansowym komitetu wyborczego partii Declana Ganley'a został Sebastian Jargut, w swoim środowisku bardziej znany jako „Foka”. Giertych mówi o nim „Sebuś”. Jargut od lat jest jego nieformalnym ochroniarzem - pisała o nim w 2009 r. gazeta „Dziennik”. Jak ujawnił autor publikacji, Mikołaj Wójcik to właśnie „goryl Giertycha trzyma finanse Libertas”.

Jak pisał „Dziennik”, popularnego w dawnym środowisku Młodzieży Wszechpolskiej „Fokę”, działacza MW i ochroniarza w klubie Roman Giertych poznał w połowie lat 90., gdy Jargut przyjechał do Warszawy z rodzinnego Nowego Sącza. „Był rok 1996. Jargut szybko znalazł uznanie szefa Młodzieży Wszechpolskiej Wojciecha Wierzejskiego. Był pracowity. I miał wielki atut: darmowy bilet na wszystkie przejazdy PKP. Miał ojca kolejarza, więc kursował tam i z powrotem rozwożąc pisemka narodowe po terenie” – pisał „Dziennik”, cytując ówczesnego wszechpolaka.

Były „goryl” Giertycha torpeduje proces frankowiczów przeciw Getin Noble Bankowi

Frankowicze walczący z Getin Noble Bankiem nie mogą się doczekać rozpoczęcia procesu. Wszystko przez Sebastiana Jarguta, bliskiego współpracownika...

zobacz więcej

Po wejściu do Sejmu LPR Jargut został pracownikiem partii i tak zaczęła się jego polityczna kariera. Minęło kilka lat i mimo że już dawno Giertych publicznie odciął się od swoich LPR-owskich poglądów, Jargut nadal jest jego prawą ręką.

Dziś jest bywalcem strzelnic i miłośnikiem broni palnej oraz zadeklarowanym skinheadem i skrajnym homofobem piszącym w internecie pod pseudonimem ‘foka88’ (jego ksywa z młodości to właśnie „Foka”).

Oficjalnie Jargut występuje jako prezes kilku spółek związanych z Romanem Giertychem, a nieoficjalnie jako opiekun jego dzieci, ochroniarz i kierowca.

Ostatnio – jak ujawniła „Rzeczpospolita” – miał torpedować działania frankowiczów w sądowej batalii przeciwko Getin Noble Bank, reprezentowanego w sądzie przez… Romana Giertycha.

źródło:
Zobacz więcej