RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wypadki autobusów w stolicy. Rzeczniczka warszawskiego ratusza grozi TVP

W ostatnim czasie doszło do trzech wypadków autobusów w Warszawie (fot. PAP/Rafał Guz)

„Wiadomości” TVP pokazały materiał, w którym opisały ostatnie wypadki autobusów w stolicy, przytoczyły też pojawiające się pytania o odpowiedzialność władz Warszawy za patologie w komunikacji miejskiej. „Podłe kłamstwa” - taka była reakcja rzeczniczki warszawskiego magistratu. Karolina Gałecka zagroziła też procesem, jeśli TVP nie „sprostuje” podanych informacji.

Warszawa: Autobus miejski zderzył się z samochodem osobowym

Autobus stołecznej komunikacji miejskiej zderzył się z samochodem osobowym. Kierowca osobówki trafił do szpitala. Pasażerom autobusu nic się nie...

zobacz więcej

W materiale „Wiadomości”, poza informacjami o dzisiejszym wypadku, odniesiono się do innych poważnych zdarzeń z udziałem autobusu komunikacji miejskiej z ostatnich tygodni. Przypomnijmy – 25 czerwca jedna osoba zginęła, a dwadzieścia zostało rannych, w tym pięć ciężko po tym, jak autobus miejski linii 186 spadł z wiaduktu trasy S8. 27-letni kierowca był pod wpływem narkotyków. Z kolei 7 lipca kierowca miejskiego autobusu linii 181 uderzył w cztery zaparkowane pojazdy i latarnię. Jedna osoba, pasażerka autobusu, została z ogólnymi potłuczeniami przewieziona do szpitala. Jak się okazało, kierowca i tego autobusu był pod wpływem narkotyków. Obu zatrudniała niemiecka firma Arriva.

Dziś w stolicy doszło do kolejnego wypadku z udziałem takiego pojazdu stołecznej komunikacji.

– To już trzeci w ciągi ostatnich dni wypadek miejskiego autobusu w Warszawie. W dwóch poprzednich przypadkach autobusy prowadzili kierowcy po narkotykach. Dlatego coraz głośniej stawiane są pytania o odpowiedzialność władz Warszawy za patologie w komunikacji miejskiej. Fakty są szokujące: oszczędności kosztem bezpieczeństwa, kierowcy-narkomani oraz łamanie norm czasu pracy – podały „Wiadomości”.

– Warszawiacy są pewni obaw, ale warszawski ratusz bagatelizuje problem. W ostatnich dnach urzędnicy publicznie bronili narkomana kierowcę, który rozbił autobus – dodano.

Materiał zirytował rzeczniczkę warszawskiego ratusza Karolinę Gałecką. Na Twitterze nazwała przedstawione w TVP informacje „kłamstwami”.

„Kolejny dzień podłych kłamstw podawanych przez »Wiadomości TVP«. Żądamy natychmiastowego sprostowania nieprawdziwych informacji dot. wypadków z udziałem kierowców autobusów w Warszawie. W przeciwnym razie miasto wytoczy proces TVP” – napisała Gałecka.

źródło:
Zobacz więcej