RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Sześć miliardów dolarów w jeden dzień? Elon Musk znalazł sposób

Elon Musk zajął siódme miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie (fot. Patrick T. Fallon/Bloomberg via Getty Images)
Elon Musk zajął siódme miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie (fot. Patrick T. Fallon/Bloomberg via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Majątek prezesa Tesli wzrósł w piątek 10 lipca o ponad 6 mld dolarów, po tym gdy akcje producenta elektrycznych aut osobowych wzrosły o 11 proc. Dzięki temu Elon Musk zajął siódme miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie. Wartość jego majątku szacuje się na kwotę przekraczającą 70 mld dolarów.

USA zamierzają wprowadzić dodatkowe cła na francuskie towary

Rząd USA powiadomił w piątek o zamiarze wprowadzenia dodatkowych ceł w wysokości 25 proc. na towary z Francji wartości 1,3 mld USD. Ma to być...

zobacz więcej

W środę 1 lipca podczas notowań na giełdzie w Nowym Jorku, akcje Tesli osiągnęły poziom 1120 dolarów, co stanowiło nowy rekord firmy prowadzonej przez Elona Muska. Kapitalizacja spółki przy tej kwocie to niemal 210 mld dolarów. Jest to sporo większa suma w porównaniu z koncernami motoryzacyjnymi świata i innymi legendarnymi markami, takimi jak np. Coca-cola, Cisco, Disney czy Exxon.

Takim sposobem Tesla weszła do czołowej dwudziestki najbogatszych spółek na Wall Street.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej