RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Interwencja ambasady RP. Niemiecka gazeta przeprasza za „polskie obozy”

„Prosimy o wybaczenie tego godnego pożałowania błędu” – czytamy (fot. Damian Klamka/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Niemiecki dziennik „Allgaeuer Zeitung” na swoich stronach internetowych napisał o „polskim obozie koncentracyjnym”. Po interwencji polskiej ambasady redakcja tekst poprawiła i przeprosiła za użycie w pierwotnej wersji fałszywego określenia o „polskim obozie koncentracyjnym”.

Niemiecka gazeta znowu pisze o „polskich obozach”. Ambasada reaguje

Niemiecki dziennik „Allgaeuer Zeitung” na swoich stronach internetowych napisał o „polskim obozie koncentracyjnym”. Polska Ambasada w Berlinie...

zobacz więcej

Jak dowiedziało się Polskie Radio autor artykułu w liście do rzecznika polskiej ambasady przeprosił za fałszywe sformułowanie. Niemiecki dziennikarz zapewnia, że jego intencją nie było ani zranienie kogokolwiek, ani obrażanie Polski. Jak napisał sformułowanie „polski obóz koncentracyjny” miało charakter czysto geograficzne, ale oczywiście było błędne. Niemiecka gazeta od razu po interwencji polskiej ambasady poprawiła tekst artykułu. Ponadto pod artykułem umieściła informacje o zaistniałym błędzie.

„W pierwszej wersji napisaliśmy o »polskim obozie koncentracyjnym Auschwitz«. Poprawiliśmy to i prosimy o wybaczenie tego godnego pożałowania błędu” – napisała redakcja pod poprawionym artykułem.

Rzecznik prasowy polskiej ambasady zapewnił, że Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie oraz polskie placówki konsularne zawsze będą interweniować w sytuacjach, gdy będzie fałszowana historia Polski i gdy będzie szkalowane dobre imię Polski i Polaków.

źródło:
Zobacz więcej