RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Wybory są bezpieczne, ale pamiętajmy o zasadach sanitarnych

Zachowana odległość, maski ochronne, dezynfekcja, jednorazowe długopisy i rękawiczki – o tym należy pamiętać przed oddaniem głosu. Osoby powyżej 60 lat, kobiety w ciąży i osoby niepełnosprawne mogą głosować bez kolejki.

Od północy trwa cisza wyborcza. Za jej złamanie grożą wysokie grzywny

O północy z piątku na sobotę rozpoczęła się cisza wyborcza przed II turą wyborów prezydenckich; potrwa do końca głosowania - do godz. 21 w...

zobacz więcej

Wyborcy, udając się do lokalu wyborczego nadal muszą pamiętać o zachowaniu ostrożności i środków ochrony osobistej. Należy zakryć sobie usta i nos, używając maseczki, przyłbicy lub części odzieży, a także założyć jednorazowe rękawiczki lub zdezynfekować ręce przed i po wyjściu z lokalu. Warto przynieść własny długopis. Wyborca odsłonić może twarz jedynie przy identyfikowaniu go przez członka komisji. Z obowiązku noszenia maseczki zwolnione są jedynie osoby, których stan zdrowia na to nie pozwala.

Osoby powyżej 60 lat, kobiety w ciąży i osoby niepełnosprawne będą mogły głosować w niedzielę w komisjach wyborczych bez kolejki.

II tura wyborów prezydenckich, w której zmierzą się obecny prezydent Andrzej Duda oraz kandydat KO Rafał Trzaskowski odbędzie się w niedzielę, 12 lipca. Lokale wyborcze czynne będą od godz. 7.00 rano do godz. 21.00.

źródło:
Zobacz więcej