RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sześciu piłkarzy Crvenej Zvezdy Belgrad zakażonych koronawirusem

22 czerwca zespół z Belgradu przekazał wiadomość o pięciu piłkarzach zainfekowanych (fot. Getty Images)

Sześciu piłkarzy mistrza Serbii Crvenej Zvezdy Belgrad miało pozytywny wynik testu na koronawirusa – poinformowały miejscowe media. W Serbii od końca czerwca znów rośnie liczba wykrywanych zakażeń i zgonów, zbliżając się do poziomu notowanego w szczycie epidemii, w połowie kwietnia.

Kwarantanna obowiązkowa - nuda niekonieczna #PolskaToWiecej

Metodą na kwarantanne może być chęć poznania samego siebie. Eliza Ostaszewska z Białegostoku postanowiła wykorzystać ten czas do zagnębienia się w...

zobacz więcej

„Tych sześciu zawodników nie weźmie udziału w pierwszej fazie przygotowań do sezonu i pozostaną w izolacji przez następne dwa tygodnie” – podał klub w oświadczeniu. To kolejny przypadek zakażeń koronawirusem w Crvenej Zveździe. 22 czerwca zespół z Belgradu przekazał wiadomość o pięciu piłkarzach zainfekowanych.

Niedawno Crvena Zvezda Belgrad po raz trzeci z rzędu zapewniła sobie mistrzostwo kraju. Łącznie to 30. tytuł mistrzowski w historii klubu, uwzględniając sukcesy w ligach Jugosławii (19), Serbii i Czarnogóry (5) oraz Serbii (6).

Według oficjalnych danych, na Covid-19 w Serbii zachorowało prawie 18 tysięcy osób, a zmarło 370. Od kilku dni w tym bałkańskim kraju dochodzi do gwałtownych demonstracji. Protestujący krytykują rząd za niespójność w decyzjach dotyczących pandemii i oskarżają go o celowe minimalizowanie jej rozmiarów. Rząd wycofał się z części planowanych wcześniej ograniczeń.

źródło:
Zobacz więcej