RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prawie tysiąc interwencji ostatniej doby związanych z silnym wiatrem i opadami deszczu

Do jednego z najpoważniejszych zdarzeń doszło w Ustroniu Morskim, gdzie trąba powietrzna zniszczyła część kompleksu wypoczynkowego składającego się z 70 domków holenderskich (fot.PAP/Marcin Bielecki)

Minionej doby straż pożarna przeprowadziła prawie tysiąc interwencji związanych z silnym wiatrem i opadami deszczu – poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Batorski. Najwięcej zdarzeń zanotowano na Mazowszu.

Trąba powietrzna nad Ustroniem Morskim. Wiatr porwał domki letniskowe

Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim porwała 8 domków holenderskich. Sześć osób, w tym jedno dziecko, zostało poszkodowanych.

zobacz więcej

Z informacji przekazanych przez Państwową Straż Pożarną wynika, że w piątek strażacy w związku z pogodą interweniowali 926 razy. Najwięcej interwencji zanotowano w województwach: mazowieckim (244), łódzkim (111) i wielkopolskim (75). W sobotę od północy w związku z pogodą straż pożarna interweniowała ponad 100 razy.

– Strażacy głównie usuwali wiatrołomy, udrażniali przepusty i wypompowywali wodę – zaznacza rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.

Do jednego z najpoważniejszych zdarzeń doszło w Ustroniu Morskim, gdzie trąba powietrzna zniszczyła część kompleksu wypoczynkowego składającego się z 70 domków holenderskich.

– Każdy domek przeznaczony jest na ok. 4-5 osób. Szacujemy więc, że na terenie kompleksu mogło przebywać maksymalnie 250-300 osób. W miejscu, gdzie przeszła trąba powietrzna było 9 domków, z czego 7 uległo całkowitemu zniszczeniu – przekazał Batorski.

Dodał, że w 9 domkach przebywało łącznie 14 osób, z czego poszkodowanych zostało 6 z nich. – Wszystkie te osoby zostały przewiezione do szpitala – zaznaczy Batorski.

Dodał, że w działaniach na miejscu brało udział 12 zastępów straży pożarnej, w sumie około 50 strażaków.

źródło:

Zobacz więcej