RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Burze na Mazowszu. Strażacy interweniowali ponad 260 razy

Straż pożarna na ulicy Warszawy (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

W związku z przejściem burz na terenie województwa mazowieckiego, do godz. 1 w sobotę zarejestrowano ponad 290 zgłoszeń dotyczących silnego wiatru oraz podtopień budynków i ulic – poinformowała w sobotę Mazowiecka Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie

Burze z gradem. Ostrzeżenia IMGW niemal dla całego kraju

Przed burzami z gradem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców 12 województw. W centralnej Polsce alerty mają drugi stopień....

zobacz więcej

Z informacji przekazanych przez Państwową Straż Pożarną wynika, że od godz. 11 w piątek, do godz. 1 w sobotę odnotowano na terenie województwa mazowieckiego 292 zgłoszenia związane z pogodą.

Najwięcej wezwań strażacy mieli w Warszawie (46), w Mławie (28) oraz w Płocku (22). Dużo zgłoszeń odnotowano również w Płońsku (20, Wołominie (16), Legionowie (15) i Ostrołęce (13).

Jak wcześniej informowała straż pożarna, w związku z burzami uszkodzonych zostało 7 budynków mieszkalnych, z czego pięć w powiecie płońskim, a dwa w powiecie sierpeckim.

W sobotę w czterech województwach obowiązują ostrzeżenia przed burzami z gradem i intensywnymi opadami deszczu wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Alerty drugiego stopnia (w trzystopniowej skali) dotyczące burz z gradem ogłoszono w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim i w prawie całym województwie mazowieckim. Natomiast alert drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu wydano dla województwa małopolskiego.

Z kolei w województwach: opolskim, śląskim i świętokrzyskim obowiązują alerty pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami.

źródło:

Zobacz więcej