RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tragiczny piątek na drogach. Trzy osoby zginęły, dwie ciężko ranne

W piątkowy wieczór trzy osoby zginęły w wypadkach drogowych (fot. zdjęcie ilustracyjne)

Trzy osoby zginęły w wyniku dwóch wypadków drogowych, do których doszło w piątek wieczorem w woj. łódzkim. Z kolei dwie osoby zostały ciężko ranne podczas zderzenia cysterny z samochodem osobowym w Wołczy Małej (woj. pomorskie).

Pił za kółkiem kradzione piwo. Policjanci wyciągali go przez wybite okno

O tirze jadącym wężykiem po autostradzie policjantów poinformowali kierowcy. Kiedy funkcjonariusze chcieli go zatrzymać, zaczął uciekać autem po...

zobacz więcej

Dwie osoby poniosły śmierć w wyniku czołowego zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym, do którego doszło w piątek wieczorem w Głownie (woj. łódzkie). Do wypadku doszło na 26. kilometrze trasy między Strykowem a Łowiczem na drodze krajowej nr 14. Po wypadku trasa w tym miejscu była zablokowana w obu kierunkach, a policja kierowała na lokalne objazdy.

W tym samym województwie w wypadku na drodze krajowej nr 72 w Łężkach zginęła jedna osoba. Z informacji przekazanych przez dyżurnego Punktu Informacji Drogowej wynika, że doszło tam do śmiertelnego potrącenia pieszego przez samochód osobowy.

W piątek ok. godz. 20.40 doszło do zderzenia cysterny z samochodem osobowym w Wołczy Małej (woj. pomorskie). Dwie osoby zostały ranne. Z ciężkimi obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki peugeot na łuku drogi wpadł w poślizg i uderzył w prawidłowo jadącą cysternę – poinformowała podkomisarz Anna Trzebiatowska-Mach z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie.

Dodała, że wyniku zderzenia obrażenia odniósł kierowca oraz pasażerka osobówki. – Osoby te zostały przetransportowane do szpitala w Miastku oraz w Słupsku. Ich stan jest bardzo ciężki - powiedziała podkom. Trzebiatowska-Mach.

Droga krajowa nr 20 w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana. Policja zorganizowała dla kierowców objazdy drogami lokalnymi.

źródło:

Zobacz więcej