RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

LGBT zamiast „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Zniszczyli patriotyczny mural

W miejscowości Przecław koło Szczecina nieznani sprawcy zniszczyli patriotyczny mural. Słowa „Bóg, Honor, Ojczyzna” zamazano literami „L, G, B, T”. Mural powstał za społeczne pieniądze 3 lata temu. Wandali szuka policja.

Zdaniem Wojciecha Woźniaka, prezesa Fundacji Polskich Wartości, która wsparła finansowo dzieło, zniszczenia mogli dokonać „ci, co najwięcej mówią o miłości, o tolerancji”,

– Szkoda, żal, ale przede wszystkim współczuję braku rozumu tej osobie lub tym osobom, które to zrobiły – oświadczył Woźniak w rozmowie z TVP3 Szczecin.– Żeby ten mural mógł powstać, trzeba było samemu wybudować mur. Czegoś takiego nie było na Przecławiu – dodał Woźniak.

Napad na kierowcę auta „Stop pedofilii”: działacz Lewicy chwali się udziałem

Działacz Lewicy Mateusz Goździkowski zamieścił na swoim profilu utrzymaną w pochwalnym tonie relację z napadu na aktywistę biorącego udział w akcji...

zobacz więcej

Twórcy muralu namalowali na postawionym wcześniej murze hasła „Bóg, Honor, Ojczyzna”, „Walka, wiara, miłość”, godła Rzeczypospolitej Polskiej (według wzoru sprzed 1927 r.) i gminy Kołbaskowo, na terenie której leży Przecław, portrety Jana III Sobieskiego i Józefa Piłsudskiego oraz wielkie hasło „POLSKA”.

Hasła (z wyjątkiem słowa "Polska") i portrety zostały zamazane, a na słowach „Bóg, Honor, Ojczyzna” wandale namalowali litery „L, G, B, T”.

– Brak słów, ja nie wyobrażam sobie jak można takie coś niszczyć. Cóż, odmalujemy na pewno jeszcze raz. Nie poddamy się za każdym razem – zadeklarował w rozmowie z TVP3 Szczecin współautor muralu, Konrad Cebula.

Jak wyjaśniła sierż. szt. Katarzyna Leśnicka, z Komendy Powiatowej Policji w Policach, dokładna wartość strat będzie znana w poniedziałek. Wstępnie zgłaszający oszacował straty na kwotę 500 zł.

– Dopiero w tym momencie policjanci będą podejmowali czynności w tej sprawie. Przede wszystkim zależy nam na zabezpieczeniu monitoringu. Wstępnie zgłoszenie będzie zakwalifikowane jako wykroczenie, bo przyjęta kwota strat to 500 zł. Jeżeli ta kwota wzrośnie, jest możliwe, że będzie to przestępstwo – wyjaśniła Leśnicka.

źródło:
Zobacz więcej