RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Blisko 150 zgłoszeń odebrali strażacy po przejściu burz w Mazowieckiem

Do piątkowego wieczoru odnotowano 146 zgłoszeń (fot. PAP/Marcin Bielecki)

W związku z przejściem burz przez województwo mazowieckie do piątkowego wieczoru odnotowano 146 zgłoszeń, które dotyczyły połamanych drzew i gałęzi na drogach oraz podtopień budynków i ulic - poinformowała mazowiecka Państwowa Straż Pożarna.

W Warszawie znów zagrzmiało. MPWiK: Możliwe zalania w wielu miejscach

MPWiK ostrzega przed możliwymi zalaniami m.in. na Wisłostradzie w rejonie Cytadeli, w tunelu przy Dworcu Zachodnim, Radarowej i Hynka oraz Rondzie...

zobacz więcej

Jak przekazał mł. bryg. Karol Kierzkowski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie, najwięcej zarejestrowanych do godz. 19 przez strażaków zgłoszeń dotyczyło właśnie stolicy (32), Płocka (12) i Mławy (11).

Po dziewięć zgłoszeń odnotowano z powiatów płońskiego, ostrołęckiego i legionowskiego. Ponadto zgłoszenia odnotowano w Wołominie (8), Wyszkowie, Węgrowie (po 7), w Sierpcu, Ciechanowie i powiecie warszawskim zachodnim (po 6).

– W Sierpcu były dwa zdarzenia z uszkodzonymi dachami, w tym Kosmaczewie zerwane zostało trzy czwarte dachu w budynku mieszkalnym. Trwa tam krycie dachu plandeką – dodał oficer.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało w piątek alert w związku z silnym wiatrem i burzami z gradem dla mieszkańców woj. mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego oraz części powiatów woj. kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego.

„Uwaga! Dziś (10.07) oraz w nocy silny wiatr i burze z gradem. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr” – ostrzegło RCB.

źródło:

Zobacz więcej