RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trąba powietrzna nad Ustroniem Morskim. Wiatr porwał domki letniskowe

Sześć osób, w tym jedno dziecko, zostało poszkodowanych po przejściu trąby powietrznej nad Ustroniem Morskim – poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie kpt. Tomasz Kubiak.

Burze, grad i wiatr nawet do 110 km/h. „Znajdź bezpieczne schronienie”

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało w piątek alert w związku z silnym wiatrem i burzami z gradem dla mieszkańców woj. mazowieckiego, podlaskiego,...

zobacz więcej

Według informacji przekazanych przez kpt. Kubiaka trąba powietrzna porwała 8 domków holenderskich w Ustroniu Morskim (Zachodniopomorskie), sześć osób, w tym jedno dziecko, zostało poszkodowanych.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu o godz. 18.15.

Trąba powietrzna przeszła przez prywatny teren, na którym stoi co najmniej kilkadziesiąt podobnych domków holenderskich – powiedział turysta, który widział miejsce zdarzenia. Jak mówił, domki, które zostały uszkodzone, stały na skraju pola, po zewnętrznej stronie.

– Cały czas przerzucane są resztki domków. Wszystkie osoby, które były w domkach, znalazły się – mówi TVP 3 Szczecin wójt Bernadetta Borkowska, dodając, że działania są prowadzone na wszelki wypadek.

Właściciele kempingu nie chcą się wypowiadać, na razie szacują straty. Jak deklarują, później wydadzą oświadczenie.

W związku z burzami, które w ciągu ostatnich kilkudziesięciu minut przeszły w Zachodniopomorskiem, odnotowano 36 zdarzeń z powalonymi drzewami, głównie w powiatach goleniowskim, gryfińskim i kamieńskim. Aktualnie odnotowywane są zdarzenia w powiatach świdwińskim i kołobrzeskim.

źródło:

Zobacz więcej