RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kamera termowizyjna namierzyła nielegalnych imigrantów

Obywatele Turcji przekroczyli granicę pieszo (fot. SG)

Chcieli dostać się do Niemiec, zamiast tego wrócą na Ukrainę. Straż graniczna zatrzymała w Bieszczadach trzech obywateli Turcji.

Ukryci między arbuzami. Nielegalni imigranci chcieli dotrzeć do Niemiec i Szwecji

Sześcioro imigrantów z Syrii i Afganistanu, którzy nielegalnie przedostali się do Polski w transporcie arbuzów z Grecji zostało zatrzymanych w...

zobacz więcej

Nielegalni imigranci zostali nakryci w miejscowości Bukowiec w powiecie bieszczadzkim. Patrol Straży Granicznej ze Stuposian zatrzymał trzech cudzoziemców. Funkcjonariusze najpierw zauważyli jedną osobę poruszającą się od granicy państwa w głąb terytorium Polski. Był to mężczyzna narodowości tureckiej.

Podczas legitymowania ustalono, że w pobliżu mogą znajdować się jeszcze dwie osoby. Odnaleziono je przy użyciu kamery termowizyjnej. Obywatele Turcji w wieku 24, 26 i 43 lat legalnie przylecieli samolotem do Lwowa, a następnie pieszo przekroczyli zieloną granicę.

Imigranci zeznali, że Polskę traktowali jako kraj tranzytowy. Planowali dostać się do Niemiec, gdzie zamierzali podjąć pracę zarobkową. Po przeprowadzeniu czynności administracyjnych cała trójka zostanie przekazana w ramach readmisji uproszczonej stronie ukraińskiej.

źródło:
Zobacz więcej