RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gdański magistrat odmówił współpracy z Grzegorzem Pellowskim

Gdański piekarz miał mieć kłopoty po poparciu Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich (fot. arch.PAP/Mateusz Marek, zdjęcie ilustracyjne)

Gdańszczanin Grzegorz Pellowski, ma mieć kłopoty po poparciu prezydenta Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. „Według relacji piekarza do jego piekarni mieli dzwonić urzędnicy z gdańskiego magistratu zarządzanego przez Platformę Obywatelską, by go pozbawić kontraktów” – podaje radiogdansk.pl.

Zajmował się sprawą Blidy. Były prokurator trafił do aresztu

Prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim poinformowała o zatrzymaniu i tymczasowym areszcie dla 54-letniego mieszkańca woj. śląskiego. Mężczyzna miał...

zobacz więcej

Film z poparciem Andrzeja Dudy przez Grzegorza Pellowskiego został opublikowany na profilu Kacpra Płażyńskiego, posła Prawa i Sprawiedliwości.

– Grzegorz Pellowski to szczery patriota, więc spytałem, czy nie chciałby publicznie poprzeć Andrzeja Dudy. Zgodził się bez kłopotu. Trzeba pokazywać, że mieszkańcy Gdańska z dziada, pradziada i zarazem przedsiębiorcy doceniają to, co udało się w ostatnich latach osiągnąć – mówił po publikacji materiału Płażyński, cytowany przez portal radiogdansk.pl.

Poseł dodaje, że „wie, jak wygląda demokracja w rzeczywistości”. – Na pewno będę się bacznie przyglądał, czy w zamian za to, że pan Grzegorz ujawnił swój światopogląd, nie spotkają go reperkusje ze strony władz miasta Gdańska, co nie jest wykluczone – stwierdza.Dzisiaj wyszło na jaw, że znany piekarz stracił zamówienie na dostawę wyrobów dla gdańskich władz. Są to między innymi torty czy ciasta, a nawet kanapki. Zazwyczaj były one zamawiane telefonicznie – podaje portal radiogdansk.pl.

Wiceprezydent Gdańska rozprowadza fałszywe informacje nt. głosowania

„Mój Gdańsk i moja dzielnica Wzgórze Mickiewicza! Dla posiadaczy poczucia humoru! Brawo dla kreatywnych sąsiadów” – napisał na Twitterze Piotr...

zobacz więcej

– To niekomfortowa dla mnie sytuacja. Przyznam, że doszło do nieporozumienia z panią prezydent (Aleksandrą – red.) Dulkiewicz, wyjaśniłem sobie z nią tą sprawę. Zadzwoniła do mnie urzędniczka z miasta, która wycofała zamówienie. Mam nadzieję, że miasto dalej będzie zamawiać u nas torty, a pani prezydent jak zawsze przyjdzie do nas na pączki z córką – mówi Radiu Gdańsk Pellowski, znany gdański piekarz.

Jak podaje portal radiogdansk.pl. „kulisy telefonu zdradza Marek Formela redaktor naczelny portalu wybrzeze24.pl i Gazety Gdańskiej”.

– W czwartek po południu zadzwonił pracownik z urzędu miasta, który przekazał Pellowskiemu, że decyzją prezydent Aleksandry Dulkiewicz miasto rezygnuje z dostaw cateringu – mówi Marek Formela, cytowany przez radiogdansk.pl.

„Prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz wyjaśniła naszemu reporterowi, że »o wyborze dostawcy cateringu decyduje w urzędzie wyłącznie procedura przetargowa«. Prezydent nie odniosła się szerzej do sprawy” – podaje radiogdansk.pl.

Wstrzymano decyzję sądu o odebraniu matce 11 dzieci

Sąd Rejonowy w Radomsku wstrzymał decyzję o odebraniu 11 dzieci matce z Wierzbicy (woj. łódzkie) – poinformował wiceminister sprawiedliwości Michał...

zobacz więcej

„Grzegorza Pellowskiego do zmiany zdania w sprawie poparcia Andrzeja Dudy miał też naciskać w rozmowie telefonicznej poseł Piotr Adamowicz z Koalicji Obywatelskiej. Parlamentarzysta nie chciał komentować sprawy” – podaje radiogdansk.pl.

W sieci pojawiło się zdjęcie Grzegorza Pellowskiego z naklejkami „Trzaskowski 2020”. Piekarz wyjaśnia, że stał się przedmiotem prowokacji ze strony lokalnych władz PO.

– Na spacer w miejsce spotkania działaczy PO poprosił mnie Jerzy Borowczak. Zostałem tam oklejony napisami kandydata Platformy Obywatelskiej. Wykonano mi zdjęcie, które trafiło do sieci. Zdania jednak nie zmieniam, wciąż popieram w II turze Andrzeja Dudę – mówi Radiu Gdańsk Pellowski.

źródło:
Zobacz więcej