RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gwiazdowie: Nie lekceważmy tych wyborów, głosujmy na prezydenta Dudę

– Musimy się zmobilizować, żeby ludzie poszli na wybory. Nie mamy żadnych zachwiań ani żadnych wątpliwości. Głosujemy na Andrzeja Dudę – mówią legendarni działacze opozycji antykomunistycznej i „Solidarności”, Joanna i Andrzej Gwiazdowie. Oboje podkreślają, że nie wolno lekceważyć drugiej tury. – Państwo nie zdajecie sobie sprawy, jakie siły są zaangażowane, żeby w tych wyborach pan Andrzej Duda przegrał – wskazuje Joanna Gwiazda.

Fundacja rozwiązała porozumienie z niepełnosprawną. „Tak się kończy niepopieranie PO”

Internautka Anna Derewienko poinformowała w sieci, że została wykluczona z fundacji za „bliżej nieokreślone niestosowne zachowanie”. „Nie będę...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Obawiam się, że elektorat PiS-u może zlekceważyć te wybory, bo wydaje nam się, że tak wspaniały prezydent jak Andrzej Duda przegrać nie może, więc nie musimy się fatygować. Państwo nie zdajecie sobie sprawy, jakie siły są zaangażowane, żeby w tych wyborach pan Andrzej Duda przegrał. To są zewnętrzne, wewnętrzne, więc tutaj trzeba doceniać przeciwnika – wskazywała Joanna Gwiazda na filmie opublikowanym w sieci przez publicystę Tomasza Rakowskiego.

Jak wyjaśnił jej mąż, nielekceważenie przeciwnika polega na „znalezieniu pół godziny i oddaniu głosu”. – A od tego zależy nasza przyszłość, bo opozycyjny w stosunku do rządu prezydent może zablokować każdą ustawę sejmową – dodał Andrzej Gwiazda.

– Musimy się zmobilizować, żeby na całym obszarze Polski była duża frekwencja. Nie mamy żadnych zachwiań ani żadnych wątpliwości. Wiadomo, głosujemy na Andrzeja Dudę – zaapelowali weterani walki o niepodległość.

Joanna i Andrzej Gwiazdowie od lat 70. działali w strukturach antykomunistycznej opozycji: KOR, WZZ (zakładali Wolne Związki Zawodowe na Wybrzeżu) i „Solidarności”. Sprzeciwiali się układom zawartym w Magdalence i Okrągłym Stole. Andrzej Gwiazda na długo przed potwierdzeniem tego faktu przez historyków alarmował, że Lech Wałęsa jest agentem SB.

źródło:

Zobacz więcej