RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zagrożenie listeriozą. GIS wycofuje ze sprzedaży kilka produktów gotowych do spożycia

Jest niebezpieczeństwo zachorowania na listeriozę (fot. GIS)

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży produktów gotowych do spożycia, do produkcji których wykorzystano kwestionowaną partię produktu „Hamburger drobiowy” marki Konspol.

Hamburgery wycofane ze sklepów. Wykryto w nich bakterie

O wycofaniu niektórych partii produktu „Hamburger XXL drobiowo-wieprzowy” oraz „Hamburger drobiowy” firmy Konspol zadecydował Główny Inspektorat...

zobacz więcej

Jak podał GIS w komunikacie, „w wyniku postępowania wyjaśniającego przeprowadzonego przez organy urzędowej kontroli żywności ustalono, że jednym z odbiorców produktu „Hamburger drobiowy”, numer partii: 294/VI, w którym w wyniku badań urzędowych wykryto bakterie Listeria monocytogenes był podmiot CATERING SERVICE Sp. z o.o”.

Firma wykorzystała kwestionowany produkt do produkcji „Hamburger z sosem czosnkowym, „Hamburger z sosem amerykańskim” oraz „Sandwiche swojskie”. W związku z tym wycofano ze sprzedaży wszystkie te produkty o dacie przydatności do spożycia od 10 do 16 lipca 2020 włącznie. Producentem ich jest CATERING SERVICE Sp. z o.o., ul. Płaczki 8, 63-020 Zaniemyśl.

Producent poinformował, że niezwłocznie po otrzymaniu informacji od przedstawiciela firmy Konspol Holding Sp. z o.o. o wykrytym zagrożeniu w produkcie „Hamburger drobiowy”, numer partii: 294/VI, firma rozpoczęła procedurę informowania swoich odbiorców i wycofywania produktów wyprodukowanych z użyciem ww. surowca.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują proces wycofywania z obrotu kwestionowanych partii.

źródło:
Zobacz więcej