RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Fala memów o wzroście Trzaskowskiego. Internauci: „Sam wywołał burzę”

Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Marcin Bielecki, Twitter.com/Sławomir Traczyk, Twitter.com/CzlowiekBobr)

Rafał Trzaskowski wrzucił do sieci nagranie, na którym jego wyborcy podkreślają, jak jest wysoki. W odpowiedzi w mediach społecznościowych pojawiły się dziesiątki memów. Internauci twierdzą, że Andrzej Duda jest wyraźnie wyższy od polityka PO. „Mam 170 cm wzrostu i noszę 3-4 cm obcasy, niewątpliwie Trzaskowski jest ode mnie z 10 cm wyższy” – przekonuje z kolei na Twitterze Katarzyna Lubnauer.

„Znak naszych czasów”, „wirus umysłu”. Mem nośnikiem informacji kulturowej

Potrafią rozbawić nas do łez, są ciekawym sposobem na wyrażanie uczuć lub komentowanie rzeczywistości. Choć wydają się być wynalazkiem ery mediów...

zobacz więcej

Do ciszy wyborczej zostały godziny, a zmęczeni kampanią internauci wyraźnie mają coraz lepszy humor. Na ostatniej prostej gospodarcze kalkulacje, ważne dla Polski programy i wymiany politycznych ciosów zeszły w sieci na drugi plan. Na Twitterze ogromną popularnością cieszy się wymiana zdań na temat... wzrostu. Sprowokował ją kandydat KO na prezydenta.

„To zaskoczenie pani Teresy i pana Andrzeja, kiedy okazało się, że jestem wyższy niż wskazywałyby doniesienia pracowników mediów tzw. publicznych” – napisał Rafał Trzaskowski i zamieścił nagranie, na którym para wyborców z uznaniem mówi o jego wzroście.

„Który kandydat wyższy, który ładniejszy. Wreszcie merytoryczna końcówka kampanii” - zażartował w sieci publicysta „Do Rzeczy” Marcin Makowski. „Ostatni dzień kampanii. Bazując na najważniejszych tematach w mediach, pragnę uciąć wszelkiego rodzaju spekulacje. Mój wzrost to 180 cm” - pochwalił się poseł Krzysztof Śmiszek (Wiosna). „Uwaga! Ważne! Mam 195 cm wzrostu, a ważę prawie tyle, co obaj obecni kandydaci razem wzięci” - przebił chyba wszystkie komentarze Artur Dziambor (Konfederacja).

Prym w dyskusji wiodą jednak nie politycy czy dziennikarze, a internauci, którzy prześcigają się w pomysłach na żarty i memy. „Sam wywołał burzę” - piszą o filmiku Rafała Trzaskowskiego z wyborcami i udostępniają najróżniejsze grafiki.

„Jestem wyższy od Rafała Trzaskowskiego. Mam 183 cm wzrostu, a jak żyję nikt nie powiedział do mnie: »O matko kochana jaki pan wysoki«" - skomentował w sieci rozbawiony dyskusją pisarz Jacek Piekara.

źródło:
Zobacz więcej