RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wiceprezydent Gdańska rozprowadza fałszywe informacje nt. głosowania

To kolejna sytuacja, kiedy zniechęca się do głosowania na Andrzeja Dudę, wprowadzając wyborców w błąd (fot. tt/Piotr Borawski)

„Mój Gdańsk i moja dzielnica Wzgórze Mickiewicza! Dla posiadaczy poczucia humoru! Brawo dla kreatywnych sąsiadów” – napisał na Twitterze Piotr Borawski, wiceprezydent Gdańska. Do wpisu załączył zdjęcie, na którym widać wprowadzający w błąd napis dotyczący głosowania w II turze wyborów prezydenckich.

Kłamliwe plakaty. Ktoś próbuje zmylić wyborców

W gminie Mokobody w powiecie siedleckim pojawiły się plakaty wprowadzające w błąd wyborców. Można przeczytać na nich, że wyborcy, którzy w I turze...

zobacz więcej

„Przypominamy, że jeśli głosowałeś na A. Dudę w I turze to nie musisz już iść na głosowanie, ponieważ wygrał on I turę. W II turze głosując tylko osoby, które zaznaczyły innych kandydatów” – czytamy na banerze, który zawisł na jednym z żywopłotów w Gdańsku.

Wprowadzający wyborców w błąd napis spodobał się Piotrowi Borawskiemu, który promuje go na Twitterze. To nie pierwsza taka sytuacja w ostatnich godzinach. Podobne napisy pojawiły się też w miejscowości Mokobody pod Siedlcami.

Wszyscy wyborcy, którzy chcą poprzeć jednego z pozostałych w wyborczym wyścigu kandydatów, powinni oddać głos w powtórnym głosowaniu, którego termin wyznaczono na 12 lipca.

źródło:
Zobacz więcej