RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

oglądaj online

Debata Trump-Biden. Wydanie specjalne

W Warszawie znów zagrzmiało. MPWiK: Możliwe zalania w wielu miejscach

W południowych dzielnicach miasta deszcz padał około 15 minut (fot. PAP/Leszek Szymański)

MPWiK ostrzega przed możliwymi zalaniami m.in. na Wisłostradzie w rejonie Cytadeli, w tunelu przy Dworcu Zachodnim, Radarowej i Hynka oraz Rondzie Żaba. W piątkowe popołudnie nad Warszawą przeszła burza z opadami deszczu.

Ulewa sparaliżowała Warszawę. Rafał Trzaskowski wciąż milczy

Po godz. 16 w poniedziałek nad Warszawą rozpętała się burza. Z powodu ulewy na pewien czas została zamknięta stacja metra Ratusz-Arsenał; woda...

zobacz więcej

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że postawiło w stan gotowości 30 brygad, w tym 17 samochodów specjalistycznych, które będą usuwały ewentualne zastoiska lub zalewiska. Zostały one rozstawione w strategicznych dla miasta punktach.

Spółka zapewniła, że w przypadku konieczności interwencji zostaną uruchamiane kolejne zespoły, które wyjadą na ulice Warszawy, by udrażniać wpusty oraz pomagać przy usuwaniu zastoisk, także w tych miejscach, gdzie nie ma sieci kanalizacyjnej MPWiK.

MPWiK prosi kierowców o przepuszczanie samochodów spółki, które jadą na sygnale świetlnym.

Przypomina także, że zgłoszenia o powstających zalewiskach można zgłaszać do pogotowia kanalizacyjnego pod bezpłatnym czynnym całą dobę numerem 994 lub za pośrednictwem strony internetowej MPWiK.

Każde zgłoszenie jest przyjmowane przez dyspozytora pogotowia, który kieruje na miejsce służby techniczne Spółki.

Burza, która przeszła nad Warszawą była krótka, ale towarzyszyły jej intensywne opady. W południowych dzielnicach miasta deszcz padał około 15 minut.

źródło:
Zobacz więcej