RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pijani ukradli z łąki cielaka. Po kilkunastu metrach uderzyli samochodem w drzewa

Mężczyźni zapakowali jałówkę na tylne siedzenie samochodu osobowego marki Rover i odjechali (fot. KMP Nowy Sącz)

Dwóch mieszkańców powiatu nowosądeckiego ukradło cielaka. Mężczyźni jałówkę zapakowali do osobówki i szybko odjechali ze swoim łupem. Ich przygoda zakończyła się jednak na drzewach porastających stromą skarpę. Odpowiedzą za kradzież, a kierowca za jazdę w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień.

Nie żyje 12-latek, który wjechał hulajnogą pod auto

12-letni chłopiec na hulajnodze elektrycznej zderzył się z samochodem osobowym na skrzyżowaniu dróg w Woli Osowińskiej w woj. lubelskim. Po...

zobacz więcej

8 lipca przed południem mężczyźni ukradli stukilogramowe cielę, które pasło się na łące. Zapakowali jałówkę na tylne siedzenie samochodu osobowego marki Rover i odjechali.

Jazda z takim pasażerem chyba nie należała do najłatwiejszych, bo kilkanaście kilometrów dalej, na łuku drogi kierowca, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewa porastające stromą skarpę. Wówczas mężczyźni pospiesznie opuścili samochód i uciekli zostawiając w środku cielaka.

Wezwani na miejsce zdarzenia strażacy zajęli się pojazdem i zwierzęciem, a policjanci sprawdzili pobliski teren szukając osób, które podróżowały samochodem. Przy jednym z gospodarstw mundurowi odnaleźli dwóch rannych mężczyzn, którzy przyznali się do kradzieży cielaka.

Quadem uciekał przed policją. Do kasku włożył piwo

Po krótkim pościgu policjanci z Gdańska zatrzymali kierowcę quada, który próbował uniknąć kontroli. Jechał po chodniku, bez świateł i kasku na...

zobacz więcej

Obydwaj byli pijani. 44-letni kierowca miał prawie 2,5 promila, a jego 32-letni kompan niewiele mniej, bo ponad 2 promile. Dodatkowo 44-latek prowadził samochód bez uprawnień.

Mężczyźni zostali przetransportowani do szpitala na badania. Zwierzę trafiło pod opiekę weterynarza, a następnie zostało przekazane właścicielowi.

Komisariat Policji w Nawojowej będzie prowadził postępowania w sprawie kradzieży oraz spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości i kierowania pojazdem bez uprawnień. Złodziejom grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Stukilogramowe cielę pasło się wcześniej na łące (fot. KMP Nowy Sącz)

źródło:
Zobacz więcej