RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pił za kółkiem kradzione piwo. Policjanci wyciągali go przez wybite okno

Na widok policjantów zaczął uciekać, a potem zabarykadował się (fot. KPP w Świebodzinie)

O tirze jadącym wężykiem po autostradzie policjantów poinformowali kierowcy. Kiedy funkcjonariusze chcieli go zatrzymać, zaczął uciekać autem po parkingu, w końcu zabarykadował się w szoferce. Gdy wyciągnięto go przez wybite okno, wewnątrz policjanci znaleźli puszki po piwie, które kierowca ukradł z naczepy. – Podczas ucieczki zniszczył dwie inne ciężarówki – mówi portalowi tvp.info mł. asp. Marcin Ruciński z KPP w Świebodzinie.

Quadem uciekał przed policją. Do kasku włożył piwo

Po krótkim pościgu policjanci z Gdańska zatrzymali kierowcę quada, który próbował uniknąć kontroli. Jechał po chodniku, bez świateł i kasku na...

zobacz więcej

Pijacki rajd rozegrał się na autostradzie A2. – Policjantów zaalarmowano, że kierowca ciężarówki jedzie raz lewym, raz prawym pasem, a czasem dwoma naraz – opowiada nam mł. asp. Marcin Ruciński z KPP w Świebodzinie.

Policjanci podjęli próbę zatrzymania tira przy zjeździe na miejsce obsługi podróżnych. Kierowca co prawda zjechał na parking, ale potem dodał gazu i próbował ukryć się pomiędzy innymi ciężarówkami. – Przy okazji niszcząc dwa pojazdy – wyjaśnia rzecznik. Następnie zabarykadował się wewnątrz szoferki.

Funkcjonariusze wybili jedną z bocznych szyb, wyciągnęli i obezwładnili kierowcę. W kabinie odkryli porozrzucane puszki po piwie. Kierowcą okazał się 34-letni obywatel Ukrainy. Miał w 2,7 promila alkoholu.

Okazało się, że alkohol ukradł z transportu, który przewoził. Kierowca odmówił zeznań. Grozi mu nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów na terenie Polski. Przedstawiono mu zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej, oraz kradzieży z włamaniem.
(fot. KPP w Świebodzinie)

źródło:
Zobacz więcej