RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Bolszewika goń!”. Tusk namawia do głosowania w wyborach

Wcześniej Donald Tusk wspierał Rafała Trzaskowskiego, zwracając się m.in. do wyborców Konfederacji (fot. arch.PAP/Adam Warżawa)

Były premier Donald Tusk ponownie zabrał głos ws. zbliżających się wyborów prezydenckich w Polsce. „Nie marudzić i nie narzekać. Przekonywać i mobilizować – każdego, wszędzie, do ostatniej chwili. Bolszewika goń!” – napisał na Twitterze.

Wpis Tuska był szeroko komentowany przez internautów. „Proszę doprecyzować kto jest tym bolszewikiem według Pana? ” – poprosił jeden z użytkowników Twittera. „Mowa miłości , klasyczne PO w najlepszej formie” – napisał inny.

Wcześniej Donald Tusk wspierał Rafała Trzaskowskiego, zwracając się m.in. do wyborców Konfederacji. „Różni nas prawie wszystko, dlatego będziemy chcieli z Wami wygrać. Z PiS-em wiele Was łączy, dlatego będą chcieli Was zniszczyć” – pisał na Twitterze.

Podczas rozmowy z dziennikarzami w Sopocie wyjaśniał natomiast, dlaczego popiera kandydata KO. – To jest bardzo poważny pojedynek o najpoważniejsze dla Polski sprawy – i międzynarodowe, i krajowe. I dlatego jestem tak zaangażowany po stronie Rafała Trzaskowskiego. Jestem absolutnie przekonany, że przyszłość Polski zależy także od tych wyborów – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej