RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent Andrzej Duda dostanie mocne wsparcie. Żona i córka na wiecu

Prezydent Andrzej Duda z córką Kingą Dudą (fot. Artur Widak/ Getty Images)

Piątek to ostatni dzień kampanii. W tym ważnym momencie u boku prezydenta Andrzeja Dudy pojawią się żona Agata Kornhauser-Duda i córka Kinga. Panie mają towarzyszyć głowie państwa podczas wiecu wyborczego w Zamościu.

Kancelaria Prezydenta ujawniła informacje ws. pierwszej damy

Agata Kornhauser-Duda przez ostatnie 5 lat odbyła tysiące spotkań i zainicjowała setki akcji charytatywnych. „W kraju uczestniczyła w aż 514...

zobacz więcej

Andrzej Duda ma bardzo bardzo intensywny dzień. Odwiedził już Jasło, Jasienicę Rosielną i Niebylec. Zanim o północy rozpocznie się cisza wyborcza, głowa państwa pojedzie jeszcze do Dębicy i Rzeszowa. Zwieńczeniem kampanii będzie wiec, który o godz. 22.30 rozpocznie się na rynku w Zamościu.

Jak informuje wp.pl, to tam u boku Andrzeja Dudy pojawi się najbliższa rodzina. Będą to pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda i córka Kinga. Niewykluczone, że do województwa lubelskiego zawitają również rodzice prezydenta – Jan Duda i Janina Milewska-Duda.

„Pomysł z zaangażowaniem bliskich sprawdził się w 2015 r. Andrzej Duda chętnie pokazywał się wówczas z rodziną. Jego żona zagrała w spocie wyborczym, a Kinga towarzyszyła ojcu m.in. na spotkaniu z użytkownikami Twittera #DudaTweetup w Domu Polonii w Warszawie” - czytamy.

Agata Kornhauser-Duda jako pierwsza dama przez ostatnie pięć lat odbyła tysiące spotkań i zainicjowała setki akcji charytatywnych.

Anna Derewienko ujawnia, o czym rozmawiała z prezydentem. „Byłam zaskoczona”

– Zadzwonił nieznany numer. Poznałam pana prezydenta po głosie. Rozmawialiśmy ok. 15 minut – mówi portalowi tvp.info Anna Derewienko. Podkreśla, że...

zobacz więcej

W kraju uczestniczyła w 514 oficjalnych wizytach, a poza granicami wspólnie z prezydentem lub sama była 66 razy. Od 2015 r. małżonka Andrzeja Dudy spotkała się z ponad 50 tys. osób. Koncentrowała się w tym czasie głównie na działalności charytatywnej. 

Z kolei 25-letnia córka prezydenta po ukończeniu studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim najpierw dostała się na trzymiesięczny staż do jednej z najbardziej renomowanych kancelarii w Warszawie; później została wyróżniona w międzynarodowym konkursie prawniczym. W ramach wyróżnienia rozpoczęła staż w kancelarii w Londynie.

– To był taki bonus za udział w konkursach, w których uczestniczyła, zresztą razem z innymi studentami uniwersytetu – informował wtedy Jan Duda.

źródło:
Zobacz więcej