RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

USA: Polonia z dostępem do TVP Info

TVP Info zapewnia widzom stały dostęp do informacji z Polski i ze świata (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Od 8 lipca Polacy mieszkający w Stanach Zjednoczonych mają swobodny dostęp do oferty programowej TVP Info. To pierwszy kanał TVP, który zostaje wprowadzony do dystrybucji na terenie USA, po zaprzestaniu nadawania w tym kraju TVP Polonia.

Weekend należał do anten Telewizji Polskiej

W piątek - 3 lipca, i sobotę - 4 lipca Jedynka była stacją pierwszego wyboru. W niedzielę, 5 lipca liderem oglądalności była Dwójka, a TVP Info...

zobacz więcej

Kanał informacyjny TVP został udostępniony przez jednego z największych operatorów w USA – DISH Network oraz w serwisie OTT Sling TV. TVP Info będzie dostępne również za pośrednictwem serwisów internetowych Telewizji Polskiej: tvp.info i stream.tvp.pl oraz aplikacji na smartfony i tablety TVP INFO i TVP VOD.

– TVP Info to ważne dla Polaków źródło wiedzy o Polsce i świecie. Telewizja Polska sukcesywnie zwiększa zasięg poza granicami kraju, aby wielomilionowa Polonia miała stały kontakt z polską tradycją, kulturą i informacją. To odpowiedź na potrzeby naszych rodaków, którzy chcą utrzymać bliskie związki z krajem. Jestem dumny, że TVP Info będzie dostępne na tak dużym rynku, jakim są Stany Zjednoczone – mówi Maciej Łopiński p.o. Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej.

– Cieszymy się, że dzięki współpracy z firmami Radar-Sat i Dish Network udało się wprowadzić go do dystrybucji satelitarnej na terenie całego USA na okres pół roku. Będzie on także dostępny w ramach pakietów telewizyjnych Sling TV – potwierdza Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji Telewizji Polskiej. Jak dodaje, w planach jest dalsze poszerzanie oferty programowej oraz rozszerzanie dystrybucji oferty TVP zagranicą.

TVP Info zapewnia widzom stały dostęp do informacji z Polski i ze świata. Na bieżąco relacjonuje wydarzenia polityczne, społeczne, ekonomiczne i kulturalne. W ofercie TVP Info są także informacje sportowe i prognozy pogody oraz programy publicystyczne, w których widzowie znajdą komentarze i analizy tematów dnia.

Zespół reporterów TVP Info pracuje w całej Polsce, dostarczając relacji z pierwszej ręki i wprost z miejsca wydarzeń. Korespondenci zagraniczni relacjonują najważniejsze wydarzenia ze świata.

źródło:
Zobacz więcej