RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie ma rekomendacji dla żadnej z gmin o wyborach tylko korespondencyjnych

W przeciwieństwie do pierwszej tury wyborów prezydenckich, tym razem dla żadnej z gmin nie wydano rekomendacji o przeprowadzeniu wyborów korespondencyjnie – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Poprzednio obowiązywała ona w Baranowie w woj. wielkopolskim oraz Marklowicach na Śląsku.

„Ostatni” sondaż prezydencki przed ciszą wyborczą. Wiadomo, kto bliżej wygranej

Już tylko godziny dzielą kandydatów od zakończenia kampanii wyborczej. Z ostatnich sondaży wynika, że walka potrwa do samego końca, liczy się każdy...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Minister powiedział, że jeszcze dwa miesiące temu sytuacja była „drastycznie różna”. Podkreślił, że zalecenia sanitarne w lokalach wyborczych są przestrzegane, a poziom bezpieczeństwa jest w nich większy niż w sklepach czy komunikacji publicznej.

W opinii ministra na razie nie ma podstaw do tego, by ponownie wprowadzić obowiązkowe zasłanianie twarzy w miejscach publicznych czy zakaz przemieszczania się. Łukasz Szumowski wskazał, że sytuacja poprawia się z tygodnia na tydzień.

Minister dodał, że po pierwszej turze wyborów nie odnotowano wzrostu zachorowań na COVID-19.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w najbliższą niedzielę. Zmierzą się w niej popierany przez Zjednoczoną Prawicę ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda oraz kandydat Koalicji Obywatelskiej, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

źródło:
Zobacz więcej