RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wyborcy Trzaskowskiego o swoim wyborze. „Bo jest przystojniejszy” [WIDEO]

W samym centrum Warszawy spytaliśmy zwolenników kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta o powody ich decyzji i oczekiwania, gdyby to właśnie ich faworyt wygrał II turę wyborów prezydenckich. Większość naszych rozmówców ma problem ze wskazaniem zapowiedzi programowych, które przekonały ich do oddania głosu na Rafała Trzaskowskiego. Pojawiają się zaskakujące argumenty. – Jest przystojniejszy – stwierdziła jedna z mieszkanek stolicy.

Jak zagłosują kibice sportowi. Zaskakujące wyniki sondażu

Wśród aktywnych kibiców sportowych – w wieku od 18 do 44 lat – zdecydowanie większym poparciem cieszy się Andrzej Duda. Prezydent pokonuje...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Piątkowy poranek, placyk obok stacji Metro Centrum nazywany przez warszawiaków „patelnią”. Dwie osoby rozdają bezpłatne wydanie „Gazety Wyborczej”, wymierzone w prezydenta Andrzeja Dudę.

– Głosuję na Trzaskowskiego, bo to jest głos przeciwko Dudzie. Nie jestem zadowolony z rządów tej partii ani z tego prezydenta, totalnie nie – mówił zwolennik Trzaskowskiego z tęczową torbą.

Czy przekonały go takie postulaty jak związki partnerskie? – Trzaskowski nie jest przeciwny związkom partnerskim, co do adopcji przez pary homoseksualne wypowiedział się negatywnie, ale przy obecnym rządzie to i tak nie przejdzie. Prezydent ma tu niewiele do gadania – odpowiedział.

Za trzy lata odbędą się wybory parlamentarne. Wtedy może zmienić się rząd i wprowadzić takie postulaty. Czy z prezydentem Trzaskowskim byłoby łatwiej wprowadzić na przykład adopcję przez pary jednopłciowe? – Może. Ja jestem jak najbardziej za i chciałbym tego – stwierdził.

„Ostatni” sondaż prezydencki przed ciszą wyborczą. Wiadomo, kto bliżej wygranej

Już tylko godziny dzielą kandydatów od zakończenia kampanii wyborczej. Z ostatnich sondaży wynika, że walka potrwa do samego końca, liczy się każdy...

zobacz więcej

– Trzaskowski, bo przede wszystkim to jest Warszawa. Moje miasto Warszawa i już, intuicyjnie – mówiła kobieta rozdająca specjalne wydanie „Gazety Wyborczej”.

Które postulaty kandydata pani się podobają? – Co ma być to będzie, dlatego Trzaskowski, bo Warszawa – odpowiedziała.

– Raczej Trzaskowski, ze względu na TVP – mówił student, który wyszedł ze stacji metra. Wyłącznie, czy są jakieś postulaty kandydata PO, które najbardziej przekonują? – Nie wiem. Wydaje mi się, że prezydent ma bardzo niskie, kiepskie uprawnienia w Polsce. Większość tych postulatów biorę za takie puste obiecanki – tłumaczył.

– Myślę, że Trzaskowski, bo ma lepszy program dla młodszych – powiedziała dziewczyna. A jaki konkretny postulat z tego programu jest najważniejszy? – Szczerze, nie wiem. Mnie odpowiada w nim wszystko. Zobaczymy, to kwestia czasu i zobaczymy jaki będzie skarb państwa – argumentowała.

– Z dwojga złego Trzaskowski, bo może będzie prezydentem wszystkich Polaków, a nie prezydentem PiS-u i kleru – mówił starszy mężczyzna. Co zmieni Trzaskowski, jeśli wygra? – Myślę, że dużo. Przynajmniej dla młodych – stwierdziła jedna z mieszkanek Warszawy. Nie sprecyzowała jednak, co dokładnie ma na myśli.

źródło:
Zobacz więcej