RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier dementuje: Nie ma projektu ws. zmian wysokości mandatów

„DGP” napisał, że jednym z pomysłów rządu na walkę z drogowymi piratami ma być m.in. dziesięciokrotna podwyżka maksymalnego mandatu z 500 zł do 5 tys. zł. (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Nie ma projektu ws. zmian wysokości mandatów; jest szeroka dyskusja, która odbywa się również z organizacjami pozarządowymi; nie sądzę, żeby w najbliższych miesiącach ta dyskusja się zakończyła – powiedział premier Mateusz Morawiecki. „Dziennik Gazeta Prawna” napisał, że jednym z pomysłów rządu na walkę z drogowymi piratami ma być 10-krotna podwyżka maksymalnego mandatu.

Wyższe przychody, niższe pensje. Znamy zarobki prezesów ważnych spółek

588 tys. zł zarobił w ubiegłym roku Przemysław Sypniewski, były już prezes Poczty Polskiej. To prawie milion mniej od poprzednika. W 2016 roku,...

zobacz więcej

Morawiecki pytany w Polsat News, czy mandaty będą wyższe, odparł: „Myślę, że mandaty nie muszą być większe, tylko musi być bardzo dobrze przeprowadzona dyskusja społeczna”. – Jest dyskusja, która odbywa się szeroko również z organizacjami pozarządowymi; jedne uważają tak, inne uważają inaczej – powiedział szef rządu.

Premier nie sądzi, żeby w ciągu najbliższych kilku miesięcy zakończyła się dyskusja w tej sprawie.

„My prowadzimy po prostu szerokie konsultacje społeczne; jeżeli w wyniku konsultacji Rada Dialogu Społecznego, różne organizacje pozarządowe, obywatele wypowiedzą się tak, że należy utrzymać sytuację, jaka jest dzisiaj, albo posunąć trochę w prawo, trochę w lewo – tak właśnie uczynimy” – powiedział premier.

źródło:

Zobacz więcej