RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Warszawa: Uderzył turystkę w twarz i demolował ogródki piwne [WIDEO]

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o zaatakowanie turystki na Nowym Świecie, którą uderzył pięścią w twarz, łamiąc jej oczodół – poinformował nadkom. Robert Szumiata z śródmiejskiej policji. Mężczyzna zaczepiał też innych przechodniów i demolował ogródki piwne.

Jechał pijany kilkaset kilometrów. Prowadził 40-tonową ciężarówkę

Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który prowadził 40-tonową ciężarówkę będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyznę na posterunek doprowadził...

zobacz więcej

Do incydentu doszło w minioną niedzielę przed południem. – Pierwsze informacje, które dotarły do policjantów, mówiły o agresywnym mężczyźnie, zaczepiającym przypadkowych przechodniów, demolującym ogródki piwne i grożącym obsłudze pobliskich lokali gastronomicznych – powiedział policjant.

– Wyraźnie pobudzona osoba, której zachowanie relacjonowali świadkowie, głośno krzyczała, ściągała koszulkę i kładła się na ulicy, stwarzając tym samym realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – wskazał.

W pewnym momencie 35-letni mężczyzna podbiegł do kobiety idącej z mężem i synem i z całej siły, „bez jakiegokolwiek powodu uderzył ją pięścią w twarz, łamiąc jej oczodół”. – 42-latka upadła na chodnik, a sprawca zaczął uciekać. Na to, co się stało, zareagowali inni przechodnie, udzielając pomocy pokrzywdzonej i wzywając karetkę – podał.

– Znając rysopis napastnika i kierunek jego ucieczki, po krótkim pościgu wywiadowcy obezwładnili i zatrzymali sprawcę tego przestępstwa – poinformował. Przy zatrzymanym funkcjonariusze znaleźli marihuanę i ecstasy. – Mężczyzna przyznał się, że tuż przed zdarzeniem zażywał właśnie ecstasy – powiedział.

Podejrzany usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających oraz naruszenia czynności narządu ciała w związku z czynem chuligańskim. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucane mu czyny może grozić do pięciu lat więzienia.

(fot. Policja)

źródło:
Zobacz więcej