RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent: Powinniśmy rozmawiać na temat konstytucji

Według prezydenta, powinniśmy rozmawiać na temat konstytucji (fot. Twitter/Duda2020)

Według mnie demokracja bezpośrednia jest czymś ciekawym i jestem zwolennikiem tego, żeby dawać możliwości głosu obywatelskiego także i w demokracji bezpośredniej – powiedział w Polskim Radiu prezydent Andrzej Duda pytany, czy powróci do odrzuconej dwa lata temu idei przeprowadzenia referendum prekonstytucyjnego.

Prezydent: Rodzina jest fundamentem mojej polityki

„Rodzina jest fundamentem mojej polityki. To jej poświęcam największą uwagę. Jestem dumny, że przez pięć lat mojej prezydentury udało się nam tak...

zobacz więcej

– Ja absolutnie pozostaję przy przekonaniu, że trzeba dyskutować na tematy konstytucyjne i uważam, że nawet jeżeli referendum nie doszło do skutku, chociaż chciałem, żeby było przeprowadzone, to już samo to, że odbył się cały cykl debat konstytucyjnych było interesujące – powiedział Andrzej Duda w Polskim Radiu.

Według prezydenta powinniśmy rozmawiać na temat konstytucji.

– Tego, w jaki sposób ona działa, tego, w jaki sposób ona wpływa na nasze życie, czy ona rzeczywiście jest w naszym życiu realizowana; co to znaczy np. prawo do swobodnego wyboru miejsca pracy, miejsca zamieszkania, na czym polega to prawo, czy ono rzeczywiście jest w Polsce realizowane – mówił prezydent.

– To są ciekawe zagadnienia. Myślę, że warto na to zwrócić uwagę, bo te dyskusje są interesujące i inspirujące – podkreślił.

– Wydaje mi się, że dyskusja o konstytucji jest w ogóle ważna. Natomiast demokracja bezpośrednia według mnie jest czymś ciekawym. Ja w ogóle zwolennikiem tego, żeby dawać te możliwości głosu obywatelskiego także i w demokracji bezpośredniej – zaznaczył Andrzej Duda.

źródło:

Zobacz więcej