RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier: Zmiana kraju możliwa tylko z prezydentem Dudą

Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

Moja obecność na szlaku kampanii jest czymś absolutnie oczywistym, inaczej byłbym zupełnie niekonsekwentnym; uważam, że zmiana kraju jest możliwa tylko i wyłącznie z panem prezydentem Andrzejem Dudą – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Prezydent: Rodzina jest fundamentem mojej polityki

„Rodzina jest fundamentem mojej polityki. To jej poświęcam największą uwagę. Jestem dumny, że przez pięć lat mojej prezydentury udało się nam tak...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Szef rządu pytany w Polsat News czy nie powinien być w swojej kancelarii i zarządzać, a nie być na kampanijnym szlaku odparł, że przez ostatnie kilka tygodni rząd rozpatrzył kilkadziesiąt dokumentów – projektów ustaw, przyjął uchwały, rozporządzenia.

– Trzeba po prostu ciężko pracować, żeby godzić różne obowiązki – zaznaczył.

– Natomiast moja obecność na szlaku kampanii jest czymś absolutnie oczywistym, ponieważ inaczej byłbym zupełnie niekonsekwentny. Uważam, że zmiana kraju jest możliwa tylko i wyłącznie z panem prezydentem Andrzejem Dudą. Te wszystkie osiągnięcia, które udało się zrobić w polityce społecznej, finansowej, międzynarodowej zadziały się tylko i wyłącznie dzięki prezydentowi Andrzejowi Dudzie – powiedział premier.

– Chcę bardzo mocno wspierać jego powtórny wybór na prezydenta – dodał Morawiecki.

Na uwagę, że kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski zarzuca mu, że od kilku tygodni nie było posiedzenia rządu, gdyż ministrowie cały czas organizują kampanię prezydenta, premier odparł: „Może pan Trzaskowski tego nie widzi, ale rząd cały czas jednocześnie pracuje”.

– Choć pracujemy od rana do późnego wieczora, to dajemy sobie radę zarówno z obowiązkami rządowymi, powiedziałem o przyjęciu kilkudziesięciu dokumentów, a w moim przypadku kilkuset dokumentów podpisanych, cały czas jesteśmy w dużym zaangażowaniu jeśli chodzi o wszystkie sprawy rządowe – zapewnił Morawiecki.

źródło:

Zobacz więcej