RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Wybory prezydenckie RP sprowadzają się do obrony Rzeczypospolitej przed zapaścią”

Wybory prezydenckie to ważna sprawa (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Wybory prezydenckie RP sprowadzają się do obrony Rzeczypospolitej przed zapaścią. Jestem przekonany, że większość obywateli w Polsce potrafi myśleć logicznie i zagłosuje na Andrzeja Dudę – mówi prezes Wydziału w KPA New Jersey Andrzej Burghardt.

Burza o wiek emerytalny. Tak Trzaskowski straszył Dudą w 2015 r.

„Uwaga, emeryci! Wasze emerytury są zagrożone” - grzmiała w 2015 r. Platforma Obywatelska, a spot w tej sprawie udostępniał m.in. Rafał...

zobacz więcej

Według Burghardta, który jest także wiceprezesem Coalition of Polish Americans, wybory prezydenckie to ważna sprawa, choć mógłby ktoś powiedzieć, że władza prezydenta jest w RP bardzo ograniczona zapisami konstytucji, redukującymi ją do funkcji reprezentacyjnych.

– Musimy jednak pamiętać o przynajmniej dwóch bardzo istotnych uprawnieniach: o prawie weta wobec ustaw uchwalanych przez parlament, oraz że jest on zwierzchnikiem Sił Zbrojnych RP – mówi prezes.

– Polityczny rodowód urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy wywodzi się z Prawa i Sprawiedliwości. W efekcie proces naprawy RP po poprzednich rządach postępował całkiem sprawnie, gdyż prezydent zgadzał się z większością uchwalanego przez Sejm prawodawstwa i podpisywał znakomitą jego większość – zauważył Burghardt.

– Dalszym efektem tego był niespotykany w okresie postkomunizmu rozwój gospodarczy kraju, znaczna poprawa zamożności obywateli, usprawnienie administracji, służby zdrowia, ukrócenie przestępczości – zwłaszcza gospodarczej, poprawa właściwie we wszystkich dziedzinach życia, a także wzrost znaczenia Polski na arenie międzynarodowej – oceniał ekspert.

Andrzej Duda: Dopóki jestem prezydentem, nie będziemy realizowali obcych roszczeń

– Żadne ustawodawstwo przyjmowane w obcych krajach nie będzie u nas obowiązywało, dopóki jestem prezydentem. Nie zgodzę się na wprowadzanie do...

zobacz więcej

Ma on zastrzeżenia do tego, że Duda postawił weto wobec kilku bardzo istotnych propozycji, np. do poprawki do ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Ocenił, że urzędujący prezydent nie jest kandydatem idealnym, ale na pewno optymalnym, zwłaszcza w kontekście wyboru między nim a konkurentem, Rafałem Trzaskowskim.

– Trzaskowski jest nadal członkiem PO i to jest drastycznie widoczne we wszelkich jego poczynaniach i deklaracjach. Nagłe zmiany światopoglądowe trudno rozumieć inaczej niż koniunkturalną grę, obliczoną na pozyskanie głosów różnych segmentów wyborców, przy jednoczesnym naigrywaniu się z ich inteligencji i liczeniu na ich krótką pamięć. Łatwo przewidzieć, że z tych deklaracji nic nie pozostanie, niezależnie od wyniku wyborów – twierdzi szef KPA w New Jersey.

Jego zdaniem Trzaskowskiemu odbiera też wiarygodność notoryczne przekręcanie faktów, choćby jeszcze tych świeżych w pamięci wyborców. Zaliczył do tego m.in. zorganizowanie konferencji prasowej w Lesznie. Burghardt uznał to za słabo zamaskowaną rejteradę prezydenta Warszawy przed debatą wyborczą z Andrzejem Dudą.

Rafał Trzaskowski przyłapany na kłamstwie. Chodzi o wyjazd do Brazylii

Po kwerendzie w MSZ nie odnaleźliśmy śladów, by ktoś zwracał się do ówczesnego Ministra Cyfryzacji Rafała Trzaskowskiego z prośbami, by został...

zobacz więcej

– Z pewnością sztab Trzaskowskiego podjął taką decyzję, widząc skalę monstrualnej, a nieuchronnej klęski w takiej debacie, pod nieobecność wyjącego chórku kibiców. Wszak nie ma żadnej wizji dla Polski, żadnego programu, oprócz nienawiści do PiS i wprowadzania agresywnych neomarksistowskich ideologii w miejsce etyki i moralności chrześcijańskiej, co już czyni jako prezydent Warszawy – zauważył Burghardt.

– Czy wyobrażamy sobie skalę spustoszeń w sferze moralno-intelektualnej narodu, zwłaszcza młodzieży, w wyniku narzucania tych ideologii? A jak możemy sobie wyobrazić polską politykę historyczną w jego wykonaniu albo obronę polskiej racji stanu? – pytał.

Burghardt przestrzegł przed możliwością objęcia przez Trzaskowskiego funkcji naczelnego wodza polskich Sił Zbrojnych. W jego opinii ugrupowanie polityczne Trzaskowskiego odpowiada za ich demontaż podczas swych niedawnych rządów. W jaki sposób powrót to takich praktyk mógłby zaważyć na współpracy wojskowej z USA, a co za tym idzie na bezpieczeństwie kraju? – pyta wiceprezes Coalition of Polish Americans.

„Kandydat się zmienia”. Czy jeśli wygra, wprowadzi kartę LGBT w całym kraju?

Czy Rafał Trzaskowski, gdy wygra wybory prezydenckie, rzeczywiście zamierza wprowadzić kartę LGBT w całym kraju? – pytali na konferencji prasowej...

zobacz więcej

W jego opinii, gdyby prezydentem został kandydat KO, można sobie wyobrazić obezwładnienie prawodawstwa. Za świeży przykład, jak to wygląda, uznał sytuację, gdy marszałkiem Senatu został Tomasz Grodzki z PO. Według eksperta wybory prezydenckie w RP sprowadzają się do obrony Rzeczypospolitej przed zapaścią materialną i moralno-intelektualną.

– Zapewne nie uda się przekonać wyborców, by nie kierowali się zapiekłą nienawiścią do PiS i prezydenta Dudy, ale zaczęli myśleć i przestali bezkrytycznie wsłuchiwać się w antypolską propagandę większości mediów. Ale jestem przekonany, że większość obywateli w Polsce potrafi rozumować logicznie – powiedział ekspert.

– Zwłaszcza dotyczy to tych wyborców, którzy w pierwszej turze poszukiwali prezydenta lepszego niż Andrzej Duda. Teraz już nie mamy takiej swobody i myślę, że oni zagłosują tak jak ja: na Andrzeja Dudę – konkluduje Burghardt.

źródło:

Zobacz więcej