RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

USA: Przerobili napis „Black Lives Matter”. Szuka ich policja

Media przypomniały, że w miniony weekend podobny napis został zniszczony w Martinez w Kalifornii (fot. Ben Hasty/MediaNews Group/Reading Eagle via Getty Images)

Policja w Chicago szuka sprawców przemalowania w tym mieście napisu na jezdni „Black Lives Matter”. Napis został przerobiony na „All Lives Matter”. Według niektórych mediów był „to akt wandalizmu, a jego sprawcy mogą zostać oskarżeni o przestępstwo z nienawiści”.

Syn Muhammada Alego: Ruch Black Lives Matter jest rasistowski

Syn legendarnego boksera Muhammada Alego twierdzi, że jego ojciec, który przez całe życie walczył z rasizmem, nie poparłby protestów po śmierci...

zobacz więcej

Napisy „Black Lives Matter” (Życie Afroamerykanów ma znaczenie) pojawiły się w USA w następstwie obejmujących kraj protestów po zabiciu przez policjanta w Minneapolis czarnoskórego George'e Floyda. W dzielnicy Oak Park na przedmieściach Chicago napis ten został przerobiony w nocy z wtorku na środę na „All Lives Matter” („Każde życie ma znaczenie”).

– Ten ruch w nas żyje. Możesz przemalować (napis), możesz przejechać po nim, ale kiedy wyschnie, nasz ruch będzie trwał – cytuje lokalna sieć FOX 32 jednego z autorów napisu w Chicago.

Media przypomniały, że w miniony weekend podobny napis został zniszczony w Martinez w Kalifornii. Dwóch sprawców oskarżono o przestępstwo z nienawiści.

źródło:

Zobacz więcej