RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Dostał to, na co zasłużył”. Siostra dźgnęła brata, miała trzy promile

Mundurowi zastali 38-latka z ranami w okolicach brzucha, udzielili mu pierwszej pomocy i natychmiast wezwali karetkę pogotowia (fot. Shutterstock/ARTFULLY PHOTOGRAPHER)

Policjanci z warszawskiej Pragi-Północ zatrzymali 40-letnią kobietę podejrzaną o zadanie kilku ciosów nożem 38-letniemu bratu – powiedziała sierż. sztab. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. W chwili zatrzymania kobieta była kompletnie pijana.

Pobił znajomego, związał i zamknął w bagażniku. Na koniec utopił w stawie

Sąd w Piszu na Mazurach aresztował na trzy miesiące 27-letniego mieszkańca gminy Biała Piska, podejrzanego o dokonanie zabójstwa. Według policji...

zobacz więcej

– Policjanci zostali powiadomieni o rannym mężczyźnie – poinformowała i wyjaśniła, że do zdarzenia doszło kilka dni temu.

– Drzwi otworzyła kobieta, od której była wyczuwalna silna woń alkoholu; wskazała brata leżącego w łóżku. Mundurowi zastali 38-latka z ranami w okolicach brzucha. Udzielili mu pierwszej pomocy i natychmiast wezwali karetkę pogotowia – tłumaczyła. Poinformowała, że ranny mężczyzna przeszedł w szpitalu operację.

W trakcie rozmowy z policjantami 40-latka kilkukrotnie zmieniała wersję wydarzeń. – Nie potrafiła powiedzieć, kto zranił nożem jej brata, ale powtarzała, że „dostał to, na co zasłużył” – przekazała.

Kobieta została zatrzymana i przewieziona na komendę. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie trzy promile alkoholu.

– Zgromadzone dowody pozwoliły na przedstawienie kobiecie w prokuraturze zarzutu spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 38-latka – dodała sierż. sztab. Sulich.

Decyzją sądu kobieta została tymczasowo aresztowana na dwa miesiące. Za zarzucany jej czyn może grozić kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.

źródło:

Zobacz więcej