RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent: Rodzina jest fundamentem mojej polityki

„Jestem dumny, że przez pięć lat mojej prezydentury udało się nam tak wiele zmienić” (fot. Twitter/Duda2020)

„Rodzina jest fundamentem mojej polityki. To jej poświęcam największą uwagę. Jestem dumny, że przez pięć lat mojej prezydentury udało się nam tak wiele zmienić, tak wiele pomóc polskim rodzinom” – mówi w wywiadzie dla „Gazety Polskiej Codziennie” prezydent Andrzej Duda.

Druga tura wyborów. Pierwszeństwo głosowania m.in. dla seniorów i kobiet w ciąży

Osoby powyżej 60 lat, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat i niepełnosprawni będą obsługiwani w lokalach wyborczych w pierwszej kolejności –...

zobacz więcej

Zwraca w nim uwagę, że to nie tylko programy społeczne, jak 500 Plus czy Dobry Start, lecz także takie zmiany w prawie, jak choćby ta, która uniemożliwia odbieranie dzieci ze względu na biedę.

„Karta Rodziny z jednej strony jest podsumowaniem dotychczasowej polityki, którą prowadzę, a z drugiej strony jest deklaracją działań, jakie chciałbym podejmować w drugiej kadencji, jeśli wygram wybory” – wskazał prezydent.

„Świat zmienił się w ciągu kilku miesięcy. Gwarancja utrzymania ambitnej polityki rodzinnej jest dziś jeszcze ważniejsza. Te transfery stabilizują domowe budżety milionów Polaków. Kolejne wyzwania, przed którymi teraz stoimy, to wsparcie rodziców na rynku pracy, rozwój pracy zdalnej” – dodał.

Duda stwierdził, że „jeśli chodzi o małżeństwa osób tej samej płci, to polska konstytucja, na którą opozycja tak chętnie się powołuje, jest jednoznaczna”. „Artykuł 18 mówi o ochronie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Konstytucji trzeba przestrzegać” – dodał.

źródło:

Zobacz więcej