RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czyj elektorat zdecyduje o wynikach wyborów? Sondaż pokazuje to jasno

Czyj elektorat rozstrzygnie o wyniku wyborów? (fot. PAP/Radek Pietruszka, Waldemar Deska, Leszek Szymański, Rafał Guz)

Wyborcy kandydata Konfederacji na prezydenta Krzysztofa Bosaka z pierwszej tury wyborów mogą zadecydować o tym, kto w niedzielę zostanie prezydentem – analizuje „Super Express”. Publikuje też wyniki sondażu o przepływie elektoratów kandydatów, którzy nie weszli do drugiej tury. Jak zagłosują wyborcy Krzysztofa Bosaka, Szymona Hołowni, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Roberta Biedronia?

„Ostatni” sondaż prezydencki przed ciszą wyborczą. Wiadomo, kto bliżej wygranej

Już tylko godziny dzielą kandydatów od zakończenia kampanii wyborczej. Z ostatnich sondaży wynika, że walka potrwa do samego końca, liczy się każdy...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Gazeta opublikowała wyniki sondażu Pollstera. Badanie pokazuje, jak w drugiej turze wyborów prezydenckich głosować będą wyborcy kandydatów, którzy uzyskali wynik gorszy od Trzaskowskiego i tym samym nie weszli do drugiej tury.

I tak 46 proc. wyborców, którzy poparli Krzysztofa Bosaka z Konfederacji, zamierza oddać swój głos na Andrzeja Dudę. W przypadku tego elektoratu 40 proc. ma wskazać na Trzaskowskiego.

W przypadku elektoratu Szymona Hołowni, który od razu po pierwszej turze poparł kandydata PO, zdecydowana większość chce zagłosować na Trzaskowskiego – 81 proc. Na Andrzeja Dudę wskazało 9 proc. wyborców Hołowni.

Podobnie nastroje panują również w elektoracie lidera PSL i kandydata Lewicy. 77 proc. tych, którzy dwa tygodnie temu zagłosowali na Kosiniaka-Kamysza, teraz zamierza zagłosować na kandydata PO; 84 proc. wyborców Biedronia również wskazuje na Trzaskowskiego.

Zaledwie 13 proc. wyborców lidera PSL ma poprzeć Dudę i tylko 2 proc. Elektoratu Biedronia decyduje się głosować na obecnego prezydenta.

– Pójdę na wybory, ale nie ujawniam, na kogo zagłosuję. Wybiorę mniejsze zło. Apeluję jednak do moich wyborców, żeby głosować zgodnie ze swoim sumieniem i rozumem, ale ja nie będę nikogo wskazywał – skomentował Krzysztof Bosak.

źródło:
Zobacz więcej