RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kolejny dobowy rekord wykrytych zakażeń w USA

Najgorsza sytuacja panuje m.in. w Arizonie (fot. Reuters)

Ponad 65,5 tys. przypadków koronawirusa wykryto w ciągu ostatnich 24 godzin w Stanach Zjednoczonych - wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. To kolejny dobowy rekord w tym miesiącu.

Zidentyfikowano substancję, która może pomóc w leczeniu koronawirusa

Węgierscy i austriaccy naukowcy zidentyfikowali w pewnym leku antyalergicznym substancję czynną, która w przyszłości może pomóc w leczeniu...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Poprzedni rekord padł we wtorek; odnotowano wtedy ponad 60,2 tys. nowych przypadków w ciągu jednego dnia. Jak podała Agencja Reutera, tempo diagnozowanych dziennie przypadków rośnie w 41 stanach. Najgorsza sytuacja panuje w Arizonie, w Teksasie, w Kalifornii oraz na Florydzie – na te stany przypada około połowy nowych zakażeń.

Niepokojące dane dotyczą również odsetka badań z wynikiem pozytywnym. To w Arizonie 28 proc., w Teksasie 26 proc., a na Florydzie 19 proc.

Łącznie od początku epidemii w USA na Covid-19 zmarło już ponad 133 tys. osób. W czwartek ta liczba zwiększyła się o ponad 800. Z tego na Kalifornię przypadło 136 zgonów, a na Teksas 105.

Niektóre stany otworzyły się zbyt szybko, pozwalając by pandemia wróciła – stwierdził dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych Anthony Fauci. Epidemiolog wezwał do rygorystycznego przestrzegania zasad, w tym utrzymania zamknięcia barów w niektórych stanach.

źródło:

Zobacz więcej