RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tymczasowa prezydent z pozytywnym wynikiem na koronawirusa

Zapewniła jednak, że czuje się dobrze i będzie pracować w izolacji (fot. Reuters)

Tymczasowa prezydent Boliwii Jeanine Anez poinformowała na Twitterze, że ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Zapewniła jednak, że czuje się dobrze i będzie pracować w izolacji.

Zidentyfikowano substancję, która może pomóc w leczeniu koronawirusa

Węgierscy i austriaccy naukowcy zidentyfikowali w pewnym leku antyalergicznym substancję czynną, która w przyszłości może pomóc w leczeniu...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„Jestem pozytywna na Covid-19, nic mi nie będzie, będę pracować w izolacji. Razem pójdziemy do przodu” – napisała 53-letnia Anez na swoim koncie na Twitterze.

„Poddam się 14-dniowej kwarantannie, a potem zrobię kolejny test. Czuję się dobrze, czuję się silna” – zapewniła tymczasowa prezydent Boliwii.

Przed tygodniem również minister zdrowia Boliwii Maria Eidy Roca przyznała, że ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Od początku epidemii w Boliwii, która ma 11 mln mieszkańców, zarejestrowano blisko 43 tys. potwierdzonych przypadków infekcji i ponad 1,5 tys. zgonów.

Jeanine Anez sprawuje tymczasowo urząd prezydenta od końca ubiegłego roku, kiedy to po kontrowersyjnych wyborach prezydenckich do dymisji i wyjazdu z kraju zmuszony został Evo Moralesa.

Morales, pierwszy prezydent Boliwii wywodzący się z tubylczej ludności indiańskiej, rządził krajem przez prawie 14 lat.

źródło:

Zobacz więcej