RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Pracownik niemieckiego centrum prasowego rządu podejrzany o szpiegostwo na rzecz Egiptu

Mężczyzna mógł monitorować egipskich dziennikarzy akredytowanych w Niemczech (fot. Ralph Orlowski/Reuters)
Mężczyzna mógł monitorować egipskich dziennikarzy akredytowanych w Niemczech (fot. Ralph Orlowski/Reuters)

Jeden z pracowników centrum prasowego niemieckiego rządu podejrzany jest o szpiegostwo na rzecz egipskiego wywiadu – poinformował dziennik „Bild”, powołując się na niemiecki kontrwywiad.

Kolejny okręt podwodny dla Egiptu. Jest zgoda rządu Niemiec

Niemiecki rząd zgodził się na dostarczenie Egiptowi kolejnego zbudowanego w Niemczech okrętu podwodnego – poinformowała w czwartek agencja dpa....

zobacz więcej

Według „Bilda” mężczyzna, który był urzędnikiem średniego szczebla w dziale zajmującym się obsługą zagranicznych gości i współpracownikiem rzecznika prasowego rządu federalnego Steffena Seiberta, przez wiele lat szpiegował na rzecz egipskiego wywiadu.

Już w grudniu 2019 r. Federalny Urząd Kryminalny (BKA)podjął wobec mężczyzny „środki wykonawcze” – nie określono jednak, jakiego rodzaju.

Jak poinformował „Bild”, mężczyzna mógł monitorować egipskich dziennikarzy akredytowanych w Niemczech.

Według niemieckiego kontrwywiadu egipskie służby wywiadowcze są bardzo aktywne w Niemczech. Interesują je głównie mieszkający w Niemczech Egipcjanie, przeciwnicy obecnych władz w Kairze, w tym sympatycy Bractwa Muzułmańskiego, organizacji uznanej w Egipcie za terrorystyczną i zakazanej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej