RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Nieznane zapalenie płuc” w Kazachstanie. Śmiertelność wyższa od COVID-19

W komunikacie wymieniono dwie prowincje i jedno miasto (fot. Reuters)

Ambasada Chin w Kazachstanie ostrzega swoich obywateli na terytorium tego kraju przed „nieznanym zapaleniem płuc”, którego śmiertelność ma być wyższa od COVID-19. Od początku czerwca w Kazachstanie notuje się wzrost zapadalności na zapalenie płuc.

MSW Włoch: W październiku zobaczymy efekty kryzysu; możliwy powrót wirusa

We Włoszech istnieje realne ryzyko napięć społecznych na jesieni – ostrzegła w czwartek minister spraw wewnętrznych Luciana Lamorgese. Jak...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

O ile władze Kazachstanu potwierdzają wzrost zachorowań na zapalenie płuc, o tyle ambasada Chin w tym kraju określa je mianem „nieznanego" zapalenia płuc.

W opinii placówki śmiertelność w przypadku zachorowania na „nieznane” zapalenie płuc jest znacznie wyższa niż na COVID-19. W ostrzeżeniu opublikowanym na stronach ambasady ChRL w Kazachstanie napisano, że kazachskie władze wciąż nie zidentyfikowały patogenu odpowiedzialnego za wywołanie choroby.

Hongkoński dziennik „South China Morning Post” pisze, że nie jest jasne, dlaczego chińska placówka używa określenie „nieznane zapalenie płuc” ani też jakie informacje ma na temat choroby. W komunikacie wymieniono dwie prowincje i jedno miasto, w których doszło do wzrostu zapadalności na zapalenie płuc.

W tym roku w Kazachstanie z powodu zapalenia płuc zmarło ponad 1700 osób, z czego 628 w czerwcu. Chińska ambasada poinformowała, że wśród ofiar śmiertelnych byli także obywatele Chin.

źródło:
Zobacz więcej