RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Agresywny pies zaatakował 70-latkę. Kobieta jest w ciężkim stanie

Policjanci apelują do właścicieli psów o ostrożność, każde zwierzę może zachować się w sposób nieprzewidywalny (fot. Jason Whitman/NurPhoto via Getty Images)
Policjanci apelują do właścicieli psów o ostrożność, każde zwierzę może zachować się w sposób nieprzewidywalny (fot. Jason Whitman/NurPhoto via Getty Images)

Zaatakowana przez psa spadła ze schodów. 70-letnia mieszkanka Sosnowca z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Jej stan lekarze oceniają jako ciężki. Właścicielowi czworonoga może grozić kara nawet trzech lat więzienia.

Pacjent wypadł z okna szpitala w Kutnie

Tragedia w kutnowskim szpitalu (woj. łódzkie). Według informacji lokalnych mediów w poniedziałek rano pacjent wypadł z okna oddziału...

zobacz więcej

Do dramatycznych wydarzeń doszło na klatce schodowej jednego z bloków w dzielnicy Niwka w Sosnowcu. Pies – w typie rasy będącej w grupie tych wymagających od właścicieli szczególnego pozwolenia – zaatakował 70-letnią sąsiadkę swojej właścicielki.

W wyniku ataku seniorka straciła równowagę i spadła ze schodów. Ma złamaną rękę i wiele żeber, przebite płuco i obrażenia głowy. Po operacji, jaką przebyła, lekarze określają jej stan jako ciężki.

Po zgromadzeniu całości materiału dowodowego prokurator zdecyduje o dalszym losie właścicielki psa. Jeśli okaże się, że poprzez niewłaściwe sprawowanie nadzoru nad zwierzęciem naraziła 70-latkę na niebezpieczeństwo utraty życia lub trwałego uszczerbku na zdrowiu, może jej grozić kara do 3 lata więzienia.

Policjanci apelują do właścicieli psów o ostrożność. Każde zwierzę, nie tylko przedstawiciele tzw. ras niebezpiecznych, może w określonej sytuacji zachować się w sposób nieprzewidywalny i nawet błahe z pozoru zdarzenie może mieć tragiczne konsekwencje.

źródło:
Zobacz więcej