RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Marsz Niepodległości czy Parada Równości, Karta Rodziny czy Karta LGBT?” Posłowie o II turze

– Wybierz, co chcesz. Czy chcesz Marsz Niepodległości czy Paradę Równości. To prosty wybór, czy chcemy Kartę Rodziny czy Kartę LGBT – powiedział w programie „Twój Wybór” w TVP3 Warszawa poseł PiS Robert Telus do posła PSL-Koalicji Polskiej Jarosława Sachajki, który zamierza skreślić obu kandydatów na prezydenta. – Chciałbym być pozytywnie zaskoczony w przyszłości – powiedział z kolei poseł Konfederacji Michał Urbaniak zapytany o apel Andrzeja Dudy w sprawie współpracy z Konfederacją i PSL dotyczący rozmów na temat wartości.

„Kandydat się zmienia”. Czy jeśli wygra, wprowadzi kartę LGBT w całym kraju?

Czy Rafał Trzaskowski, gdy wygra wybory prezydenckie, rzeczywiście zamierza wprowadzić kartę LGBT w całym kraju? – pytali na konferencji prasowej...

zobacz więcej

Wczoraj prezydent Andrzej Duda zaapelował do polityków PSL, Koalicji Polskiej i Konfederacji, podzielających takie wartości, jak dobro rodziny czy wspólnota kulturowa, o spotkanie po wyborach 12 lipca i rozmowę o najistotniejszych sprawach. Obecni w programie politycy odnieśli się do tego tematu.

– Dziś decydujemy, jaka będzie Polska i czyja będzie Polska. Jeśli dziś wyciągamy sobie rzeczy, które nas różnią, to oddamy tę Polskę w ręce ludzi, dla których Berlin jest ważniejszy niż Warszawa – ocenił Telus.

– Jarku, jeśli dziś, na dwa dni przed wyborami krytykujesz Andrzeja Dudę, to znaczy, że wspierasz Rafała Trzaskowskiego. Wybierz, co chcesz. Czy chcesz Marsz Niepodległości czy Paradę Równości. To prosty wybór, czy chcemy Kartę Rodziny czy Kartę LGBT (...) Są sprawy ponad podziałami politycznymi – przekonywał Telus Sachajkę.

Poseł PSL-KP stwierdził wcześniej, że powyższe zapowiedzi są „obiecujące, ale tylko zapowiedzi”. Zadeklarował, że odda głos nieważny.

Do apelu prezydenta odniósł się też Urbaniak.

– Zobaczymy, co wydarzy się po wyborach. Patrzymy na takie deklaracje z przymrużeniem oka i nie do końca w nie jeszcze wierzymy. Chciałbym się pozytywnie zaskoczyć w przyszłości – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej