RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pobił znajomego, związał i zamknął w bagażniku. Na koniec utopił w stawie

27-latek został aresztowany (fot. Policja warmińsko-mazurska)

Sąd w Piszu na Mazurach aresztował na trzy miesiące 27-letniego mieszkańca gminy Biała Piska, podejrzanego o dokonanie zabójstwa. Według policji mężczyzna pobił, związał i wrzucił do bagażnika 55-letniego mężczyznę. Następnie wywiózł go na pole kukurydzy i utopił w znajdującym się tam stawie.

„Dziobak”, „Kulti” i spółka oskarżeni za brutalne porachunki w Szczecinie

Mirosław B. ps. Dziobak i Rafał M. ps. Kulturysta, którym przypisuje się podporządkowanie większości szczecińskiego półświatka, zostali oskarżeni...

zobacz więcej

Jak poinformowała w czwartek nadkom. Anna Szypczyńska z piskiej policji, do zatrzymania podejrzanego i przedstawienia mu zarzutów doszło w kilkanaście dni po dokonaniu zbrodni.

W śledztwie ustalono, że pod koniec czerwca 27-latek, działający pod wpływem alkoholu, odwiedził 55-letniego znajomego. – Między mężczyznami doszło do awantury na tle finansowym. 27-latek kilkukrotnie uderzył mężczyznę, skrępował mu ręce i wrzucił do bagażnika. Wywiózł go na pole kukurydzy, gdzie wrzucił do stawu – przekazała policjantka.

Związany i pobity mężczyzna utonął, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Ciało ofiary znaleziono dwa dni później.

Prokuratura Rejonowa w Piszu przedstawiła podejrzanemu trzy zarzuty: zabójstwa w zamiarze bezpośrednim, pozbawienia wolności 55-letniego mężczyzny i stosowania wobec niego przemocy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz wywierania wpływu na świadka poprzez grożenie mu pozbawieniem życia.

Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej