RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jarosław Kaczyński: PiS nie chce sterować mediami

Prezes PiS Jarosław Kaczyński (fot. Sean Gallup/Getty Images)

Prawo i Sprawiedliwość nie chce „sterować” mediami – powiedział prezes partii Jarosław Kaczyński. Zdaniem polityka polskie społeczeństwo powinno być bardziej wrażliwe na sterowanie mediami przez obcy kapitał.

Belgijski profesor: Niemieckie media chcą „pomóc” Polakom podjąć „właściwą” decyzję

Podczas wyborów prezydenckich wiodące media w Niemczech bombardują niemiecką i polską opinię publiczną negatywnymi doniesieniami o Andrzeju Dudzie...

zobacz więcej

Kaczyński podkreślał w Telewizji Trwam, że Prawo i Sprawiedliwość nie chce „sterować” mediami. – Nie chcemy tylko tego, żeby gdzieś poza granicami Polski zapadała taka decyzja: popieramy danego kandydata na prezydenta, a tego, który z danego punktu widzenia jest gorszy czy zły po prostu niszczymy, nawet przy pomocy najbardziej haniebnych metod – mówił polityk.

Jak zaznaczył, polskie społeczeństwo powinno być bardziej wrażliwe na sterowanie mediami przez obcy kapitał. Kaczyński podkreślił, że nie żyjemy w świecie, w którym władza może znacjonalizować media, które jej się nie podobają, i ocenił, że to dobrze. Prezes PiS podkreślił, że należy dążyć do zmiany rynku mediów w Polsce, ale zastrzegł, że trzeba przeprowadzić ją „z głową”.

Kaczyński ocenił, że Polsce do prawdziwej przemiany konieczna jest reforma sądownictwa. – Chodzi o to, by w Polsce obowiązywało prawo, elementarna uczciwość, sprawiedliwość i przyzwoitość; one bardzo często są dzisiaj łamane niestety przez sądy – ocenił polityk.

Podkreślił, że PiS nie łamie prawa. – Konstytucję łamali nasi poprzednicy, my konstytucji nie łamiemy, szanujemy ją, ale nie ukrywamy, że wolelibyśmy, żeby można było ją zmienić – dodał. Zdaniem Kaczyńskiego konstytucja „w wielu wypadkach jest fatalnie wręcz skonstruowana”. – Fakt, że była uchwalana przez dwie partie postkomunistyczne (...) też jest w jej treści bardzo widoczny – powiedział.

Kaczyński ocenił, że polskie sądownictwo jest obecne fundamentem „niedobrego systemu ustrojowego”. Podkreślił, że reforma jest konieczna, by sądy były ostoją przestrzegania prawa i sprawiedliwości.

źródło:
Zobacz więcej