RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wykluczono ją z fundacji „za niepopieranie PO”. Będzie pomoc dla niepełnosprawnej

Wsparcie dla Anny Derewienko można przekazać na wskazany numer konta (fot. Fundacja Słowem w Świat)

Są pierwsze deklaracje pomocy dla niepełnosprawnej Anny Derewienko, po tym jak Fundacja Dum Spiro Spero rozwiązała z nią porozumienie. Kobieta przypuszcza, że miało to związek z wyrażanym przez nią poparciem dla Andrzeja Dudy. Fundacja „Słowem w Świat” zadeklarowała pomoc. Wsparcie można przekazywać na konto fundacji.

Fundacja rozwiązała porozumienie z niepełnosprawną. „Tak się kończy niepopieranie PO”

Internautka Anna Derewienko poinformowała w sieci, że została wykluczona z fundacji za „bliżej nieokreślone niestosowne zachowanie”. „Nie będę...

zobacz więcej

Internautka Anna Derewienko poinformowała w sieci, że została wykluczona z fundacji za „bliżej nieokreślone niestosowne zachowanie”. „Nie będę popierać partii politycznej tylko dlatego, że zorganizowano mi jedną czy drugą wystawę” – dodała. W rozmowie z portalem tvp.info prezes Fundacji Dum Spiro Spero Katarzyna Zwierzchowska zapewniała, iż decyzja o rozwiązaniu współpracy nie była podyktowana poglądami politycznymi, a utratą sponsora. Sprawa wywołała jednak lawinę komentarzy internautów.

Do sytuacji ustosunkowała się Fundacja „Słowem w Świat”, zajmująca się pomocą potrzebującym. Na jej facebookowym profilu ukazał się wpis na ten temat.

„Ważna informacja, jak zapewne wiecie dziś naszą bliską przyjaciółkę Anię Derewienko spotkała niemiła sytuacja. Ania jest niesamowitą kobietą pełną pozytywnej energii i wielkiego serca dla ludzi. Jest również wspaniałą artystką, która wspiera działania naszej Fundacji” – czytamy we wpisie.

„Ania opowiedziała się na temat poparcia dla kandydata w wyborach prezydenckich i poparła w mediach społecznościowych Kancelarię Prezydenta RP Andrzeja Dudy, co spotkało się z przykrymi konsekwencjami dla niej. Szanujemy wolność wyboru każdego człowieka, wolność do własnych przekonań i nigdy jako fundacja nie możemy na to się zgodzić” – czytamy.

W związku z sytuacją autorzy inicjatywy postanowili zorganizować w porozumieniu z Anną pomoc dla niej. Wsparcie można przekazywać na konto fundacji.

❗️❗️❗️Kochani❗️❗️❗️ Ważna informacja, jak zapewne wiecie dziś naszą bliską przyjaciółkę Anie Derewienko spotkała niemiła...

Opublikowany przez Fundacja Słowem w Świat Czwartek, 9 lipca 2020

źródło:
Zobacz więcej