RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niepełnosprawna poparła Dudę i została usunięta z fundacji. „Hańba Platformy Obywatelskiej”

Pani Anna Derewienko, osoba niepełnosprawna po amputacji nóg za poparcie w mediach społecznościowych kandydatury pana prezydenta Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich została usunięta z listy podopiecznych fundacji, której prezesem jest radna PO w Bydgoszczy – pani Katarzyna Zwierzchowska – podkreślił w czwartek poseł Adam Bielan.

Kompromitacja Trzaskowskiego. Polityk PO broni donosicielki SB

Warszawski ratusz wspiera fundację Jolanty Gontarczyk (obecnie Lange). Kobieta w okresie PRL jako TW SB miała inwigilować założyciela ruchu...

zobacz więcej

– To jest wydarzenie skandaliczne. Jak można prześladować osobę niepełnosprawną ze względu na poglądy polityczne, które wyznaje – powiedział rzecznik sztabu Andrzeja Dudy podczas konferencji prasowej.

– Czy na tym polega walka z dyskryminacją, o której tak często mówi pan Rafał Trzaskowski – dodał. Adam Bielan zaznaczył, że oczekuje „szybkich działań od Rafała Trzaskowskiego i innych liderów Platformy Obywatelskiej w tej sprawie”. Jak ocenił, to jest „hańba Platformy Obywatelskiej”.

– Wasze zachowanie wobec tych osób niepełnosprawnych, z którymi poglądami politycznymi się nie zgadzacie jest absolutnie haniebne i skandaliczne – podkreślił.

O zajściu poinformowała sama Anna Derewienko. Napisała w mediach społecznościowych, że nie jest już podopieczną fundacji „z siedzibą w Bydgoszczy, której prezesem jest radna miasta Bydgoszczy, pani Katarzyna Zwierzchowska, zasiadająca także w kilku komisjach Urzędu Miasta, przydzielających fundusze na działania kulturalne i oświatowe, a także odpowiedzialna za działania miasta promujące miasto Bydgoszcz”.

źródło:
Zobacz więcej