RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koledzy niechcący ujawnili plan Trzaskowskiego? „Kontrowersyjny projekt”

Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski (fot. Piotr Malecki/ Getty Images)
Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski (fot. Piotr Malecki/ Getty Images)

„Rafał Trzaskowski wprowadzi Kartę LGBT w całym kraju” - napisała z sieci Janina Ochojska. Wiceminister Zbigniew Gryglas ocenia, że Trzaskowski wprowadza Polaków w błąd, bo teraz ten plan ukrywa. – A w Warszawie mimo zdecydowanego sprzeciwu rodziców konsekwentnie promuje tę niebezpieczną i obcą nam ideologię – komentuje w rozmowie z portalem tvp.info polityk.

Powstanie wielka „Koalicja Polskich Spraw”? Politolog o możliwym scenariuszu

Prezydent Andrzej Duda zaproponował samorządowcom, ludowcom i Konfederacji rozmowy na temat najistotniejszych dla Polaków spraw. – Jeśli chodzi o...

zobacz więcej

Europosłanka Janina Ochojska wspierana przez Platformę Obywatelską zapewniła, że w II turze wyborów zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego. Podkreśliła, że jednym z powodów jest fakt, że wiceszef PO chce wprowadzenia Karty LGBT w całym kraju. Internetowy post z taką informacją polubił również zastępca Trzaskowskiego - Paweł Rabiej.

Zbigniew Gryglas w rozmowie z portalem tvp.info zaznacza, że warszawski ratusz wspiera środowiska LGBT milionowymi kwotami, a temat ucichł jedynie na czas kampanii. Zapewnia, że gdyby Trzaskowski wygrał wybory, dążyłby do tego, aby swój plan zrealizować w skali całej Polski.

– Należy pamiętać, że prezydent ma inicjatywę ustawodawczą. Nie wiem, czy w Sejmie znalazłaby się większość do poparcia tak kontrowersyjnego projektu, ale niebezpieczeństwo jest realne – tłumaczy. Ocenia, że Trzaskowski stara się omijać temat LGBT, ale wprowadza ludzi w błąd.

– Pokazuje się jako otwarty na wszystkie środowiska, a w rzeczywistości wiemy, że gdyby wygrał, będzie robił zupełnie co innego – stwierdza.

Jako inny przykład braku szczerości Gryglas wymienia temat Marszu Niepodległości. Zaznacza, że osobiście wielokrotnie brał udział w tym wydarzeniu, podczas gdy Platforma Obywatelska systematycznie je krytykowała.

Ochojska: Zagłosuję na Trzaskowskiego, bo wprowadzi kartę LGBT w całym kraju

Zagłosuję na Trzaskowskiego, bo wprowadzi kartę LGBT w całym kraju – napisała na Twitterze Janina Ochojska. W zamieszczonym poście europosłanka...

zobacz więcej

– Szczególnie wspominam ten z 2018 r., w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Rafał Trzaskowski był wtedy przeciwnikiem marszu, a jego uczestników określał jako faszystów. Dzisiaj próbuje pozyskać głosy patriotów, ale oni dobrze pamiętają, że zawsze starał się im przeszkadzać i ich zwalczać – zaznacza.

Wiceminister apeluje do Polaków, by pamiętali, że niedzielny wybór będzie ważny, bo ma wymiar cywilizacyjny.

– Ścierają się dwie przeciwstawne wizje Polski. Wizja Andrzeja Dudy to wzmacnianie kraju i jego obywateli. Z kolei Rafał Trzaskowski koncentruje się raczej na wygaszaniu Polski. Jego koledzy wielokrotnie mówili, aby jak najwięcej władzy przekazać Unii Europejskiej. To ograniczenie kraju do minimum i na to zgody być nie może – podkreśla.

Co ciekawe, wpis Janiny Ochojskiej odbił się w sieci szerokim echem. Wielu internautów wskazywało, że poruszając temat LGBT posłanka wywołała wątek, który Rafał Trzaskowski wolałby ukryć. Kilkanaście godzin później na profilu Ochojskiej pojawił się więc kolejny wpis. Znów wskazała ona punkty sprawiające, że chce głosować na Trzaskowskiego. Tym razem argument o Karcie LGBT już się nie pojawił. Nie uszło to uwadze internautów i dziennikarzy.

źródło:
Zobacz więcej