RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Są zarzuty dla kierowcy autobusu, który spowodował wypadek po narkotykach

To kolejny przypadek kierowcy, który prowadził po narkotykach (fot. PAP/Rafał Guz)

Prokurator postawił zarzuty kierowcy autobusu, który po użyciu narkotyków spowodował wypadek na warszawskich Bielanach – dowiedział się portal tvp.info. 25-latkowi zarzucono posiadanie narkotyków i spowodowanie przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Teraz sąd zadecyduje o areszcie.

Nowe fakty w sprawie wypadku autobusu

„Postępowanie dotyczące wtorkowego wydarzenia z udziałem autobusu linii 181 prowadzone jest w kierunku spowodowania przestępstwa przeciwko...

zobacz więcej

Jak przekazała portalowi tvp.info rzeczniczka stołecznej prokuratury okręgowej, w środę późnym wieczorem zakończyło się przesłuchanie kierowcy, który we wtorek na ul. Klaudyny na warszawskich Bielanach spowodował wypadek.

Mężczyźnie – kierowcy autobusu 181 – postawiono dwa zarzuty – spowodowania przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji oraz posiadania substancji psychotropowej.

Teraz – mówi nam prokurator Chyr – żoliborski sąd zdecyduje o tym, czy mężczyzna zostanie aresztowany, o co wnioskują śledczy. Posiedzenie aresztowe odbędzie się w czwartek około godziny 14.

Kierujący autobusem został zatrzymany po przeprowadzeniu badania narkotesterem. Badanie to wykazało obecność substancji psychotropowej w organizmie. Zatrzymamy w obecności funkcjonariuszy policji oświadczył, iż po raz ostatni zażywał amfetaminę 3 lipca 2020 r.

Wypadek w Warszawie. „Gdy autobus spadał, ochraniałam córkę ciałem”

– Gdy autobus spadał, ochraniałam córkę swoim ciałem. To było dla mnie najważniejsze. Bałam się. Podejrzewam, że inni też – powiedziała...

zobacz więcej

– Opinia z zakresu badań toksykologicznych potwierdziła obecność substancji psychotropowej pochodnej mefedronu – wpisanej do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w stężeniu wskazującym, że kierowca prowadził autobus po użyciu narkotyków, czym wyczerpał również znamiona art. 87 § 1 Kodeksu wykroczeń – informowała wczoraj Chyr.

Zaznaczyła też, że w toku przeprowadzonych czynności zabezpieczono substancję psychotropową w postaci amfetaminy, a także akcesoria, które mogą być wykorzystywane przy zażywaniu narkotyków.

We wtorek około godz. 10.30 policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu, do którego doszło na ul. Klaudyny na warszawskich Bielanach. Kierowca miejskiego autobusu linii 181 uderzył tam w cztery zaparkowane pojazdy i latarnię. Jedna osoba, pasażerka autobusu, została z ogólnymi potłuczeniami przewieziona do szpitala.

Jak poinformowała policja, 25-letni kierowca autobusu był trzeźwy, ale test na narkotyki wykazał w jego organizmie obecność środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany.

źródło:
Zobacz więcej