RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kosiniak-Kamysz deklaruje: Do dymisji się nie podam

Lider PSL uzyskał w pierwszej turze wyborów prezydenckich 2,37 proc głosów (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Będę się poddawał weryfikacji już niedługo na kongresie PSL, który odbędzie się albo pod koniec tego roku, albo na początku przyszłego – podkreślił lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapowiedział, że ponownie będzie kandydował na funkcję prezesa. Dodał, że nie ma poczucia niewypełnienia obowiązku.

Fogiel: Chcielibyśmy, aby wyborcy Kosiniaka-Kamysza zagłosowali na Dudę

My nie chcemy wciągać PSL-u w kampanię wyborczą prezydenta Andrzeja Dudy. Oczywiście bardzo byśmy sobie tego życzyli, żeby wyborcy Władysława...

zobacz więcej

Kosiniak-Kamysz uzyskał w pierwszej turze wyborów prezydenckich 2,37 proc głosów. Pytany w TVN24, czy „przebolał już swoją porażkę” przyznał, że jego wynik jest poniżej oczekiwań.

– Dziewięć miesięcy ciężkiej pracy, kampania, która dawała nadzieję na więcej. Oczywiście każdy musi wziąć głęboki oddech po czymś takim, ale mam perspektywę, myślę, jeszcze wielu lat w polityce. Chciałbym, żeby wynik był lepszy, ale wszystko, co dobre, jeszcze przede mną – powiedział.

Jego zdaniem od pojawienia się Rafała Trzaskowskiego jako kandydata w wyborach prezydenckich „nie było przestrzeni” do uzyskania lepszego wyniku. Podkreślił, że w ostatnim czasie otrzymał wiele wyrazów sympatii, „nawet więcej niż przed tym wynikiem”.

– Ta sympatia jest. To na pewno cieszy, że nie zrobiłem takiego błędu, który by spowodował, że nie ma już przestrzeni do dalszego funkcjonowania, do rozwoju, do budowania i Koalicji Polskiej, i tego centrum, które jest w Polsce potrzebne – zaznaczył.

Lider ludowców podkreślił, że nie zamierza podawać się do dymisji. Zaznaczył, że zaraz po wyborach otrzymał wotum zaufania od Naczelnego Komitetu Wykonawczego swojej partii.

– Ja będę się poddawał weryfikacji już niedługo na kongresie, albo pod koniec tego roku, albo na początku przyszłego. Koronawirus opóźnił nam kampanię wewnętrzną. Będę startował na prezesa dalej – zapowiedział.

źródło:
Zobacz więcej